| Pintilei_Cosmin_1997 a întrebat:

Jocuri care merg pe:

-2, 6 GB Ram
-Placa video: Nvidia GeForve 7300 LE 512 MB
-Processor: Intel(R) Pentium(R) 3. 00GHz 2.40 GHz
-Windows Xp service pack 3

5 răspunsuri:
| Mafiotu007 a răspuns:

Ai calculator bun, dar dupa parerea mea, ca sa iti mearga mai multe jocuri, trebuie sa iti pui windows 8.1 sau 7. Uite aici niste jocuri care iti vor merge:

Assassin Creed pana la 4
Batman Arkham pana la Origins
Prototype 1 si 2
Far cry 3 si 4
Fifa 14
Splinter Cell Blacklist
Watch Dogs
Sleeping Dogs
Gta IV.

Bafta!

| Pintilei_Cosmin_1997 explică (pentru Mafiotu007):

Assassin's Creed 2 nu merge (adica merge dar sacadat) Assassin's 1 trebuie sa-i dau rezolutia mica si merge bine insa l-am terminat Assassin's 3 si 4 is pe Os 7 si eu am Xp... La jocurile Batman... Batman Asylum merge si l-am jucat! Prototype nici unul la fel si la Far cry Fifa 14 nu merge laughing Splinter cell blacklist nici gand! Daca Splinter cell Conviction nu merge bine apai Blacklist. GTA IV merge sacadat orice i-as face si celelalte habar n-am. Poate imi spui un program cu care jocurile merg mai bine

| Mafiotu007 a răspuns (pentru Pintilei_Cosmin_1997):

Eu am calculator mai slab ca al tau si imi merge si far cry 3 si assassin creed 4. Poate problema este la windows, trebuie sa il reinstalezi, daca nici asa nu merge, trebuie sa schimbi ceva la unitate.Placa video, procesorul, memoria ram.Programele alea care zici tu sunt niste porcarii care iti baga virusi.

| Pintilei_Cosmin_1997 explică (pentru Mafiotu007):

Ok! Am sa incerc tot... insa am o banuiala ca ar trebui sa imi schimb windows-ul in 7, nu? Assassin's creed 4 merge pe windows 7 insa pe XP nu!

| Mafiotu007 a răspuns (pentru Pintilei_Cosmin_1997):

Pe windows 7 merg mult mai multe jocuri pe xp, pe xp merg jocuri de prin 2010 in jos.Bafta!