| xcristix a întrebat:

La blogger cum pot face ca pe pagina principala sa imi apara postarile mai mici,adica mie imi apare tot ce scriu in respectivele postari,si as vrea sa imi apara doar primile cateva probozitii sau daca se poate,doar titlul, cu pot face asta?

1 răspuns:
| Sihastrul a răspuns:

Http://tutorialiro.blogspot.ro/2012/06/defilare-textimagini.html
vezi "directia"(Oprirea temporară a textului atunci când treceţi mouse-ul peste text), postarea o pui in locul "code to simple scrolling text.
Postarea o sa arate asa:
http://tutorialiro.blogspot.ro/p/teme-windows7.html
o poti modifica cat de mare doresti sa fie modificand "width="valoarea"