| Gamyboy a întrebat:

Am un blog pe blogeer si in pagina principala nu mai am loc de postari deoarece maximul de postari este de 500, atat ofera blogger pt pagina principal, si nu vreau sa sterg din postarile vechi. Am incercat sa fac o pagina noua dar acolo nu merge decat o postare...ce sa fac? Care e solutia sa mai pot posta? Cum creez o pagina in care pot posta mai mult, dar in acelasi blog. Funda pt raspunsul care imi este de ajutor!happy

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai citit vreo carte, atunci ai putut observa ca este impartita pe capitole, sub-capitole, sub-sub-capitole s. a. m. d.
Faci si tu o asemenea pagina de cuprins, a carei link il plasezi pe prima pagina, la loc foarte vizibil, cu titlul "Toate postarile anterioare" (este indicat s-o pui intr-o caseta, chiar sub- sau in banner-ul blogului).
Pe pagina de cuprins scrii structurat intregul cuprins a postarilor anterioare. Daca lista e prea lunga, atunci poti face sub-pagini pentru fiecare sub-capitol.
La fiecare titlu atasezi link-ul paginii corespunzatoare.

Nu uita:
O structurare pe o pagina web trebuie sa atraga atentia (si sa fie inteligibil) in maxim 5 secunde, altfel se risca abandonarea vizionarii de catre vizitatorul paginii!

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Cum sa ai gogule 500 de postari pe pagina principala... unde ai vazut tu asa ceva? Orice blog are niste categorii si pagini in categoria respectiva! Cine crezi ca sta sa-ti scrolleze tie 500 de postari?

| alinmacsim a răspuns:

Daca vei continua sa publici multe articole, te sfatuiesc sa creezi un blog cu domeniu si hostin propriu. Mai devreme sau mai tarziu tot vei face acest pas si este pacat sa nu iti indexeze Google articolele pe un domeniu self hosted.

Mult succes!