| yomihay98 a întrebat:

La jocul Battlefield 3 Imi da eroarea urmatoare:"Failed creating D3D device of at least version on adapter "Intel(R) HD Graphics"
with driver "Unknown". Error is DXGI_ERROR_UNSUPPORTED("Unsupported")."
si vreau sa-mi spuneti daca pot rezolva problema sau este doar din cauza calculatorului meu (placa grafica: nVIDIA GeForce 310M CUDA) spuneti-mi va rog!

Răspuns Câştigător
| atentat a răspuns:

Ruleaza numai pe windous 7 64-bit iti trebuie cel putin o placa de 1 gb GeForce GTX 560 procesor Quad-core eu cred ca i de la placa mai uita-te la cerintele jocului si daca le indeplinesti desinstaleazal si instaleazal iar cu ajutorul netului sa scrie pe google cum se instaleaza jocul si fa pas cu pas ce iti arata acolo ca i greu

| Messy_Ronaldynho_1983 a răspuns (pentru atentat):

La cei care le da eroarea failed creating d3d device....luati asta:285.38-desktop-win7-winvista-32bit-english-beta si mie imi dadea la fel si merge si pe windows 7 32-biti nu numai pe 64-biti cum spune el
bafta la instalat

1 răspuns: