| Ando1dul a întrebat:

La laptop se poate schimba placa video?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Cu alta la fel doar si cu conditia sa nu fie integrata sau nedetasabila! Doar unele laptopuri se pot upgrada la placa video care trebuie sa fie dedicata si detasabila. Daca nu e detasabila nu se poate upgrada. Unele laptopuri au placa video dedicata si integrata in placa de baza (aici a se retine faptul caq doar memoria ei este dedicata si nu consuma din memoria RAM).
Deci, placile video dedicate, detasabile se pot upgrada cu o placa video din aceeasi serie doar ca mai performanta.
Salute!