| AdyHytPower a întrebat:

La League of Legends care ar fi o constructie buna a lui Akali de preferat nu luati un link dp net si mi-l puneti. Vreau sa precizez ca am lv 14 si nu pot lua cinestie ce rune dar orice constructie e buna, Multumesc anticipat

p.s.

1 răspuns:
| HueyFreeman a răspuns:

Scopul tau este sa ajungi la 10 AD sau 20 AP din rune. (la nivelul tau macar) Nu-ti lua rune de T2, ia-ti de T1 pana la 30 cand ai bani de T3. De obicei 20 ap din rune si un Doran's Blade sau Broadsword + 2 Health Potions merge bine pentru inceput. Scopul tau este sa faci Gunblade cat mai repede. Restul depinde de compozitia echipei tale si a echipei inamice. Daca vrei niste ghiduri intra pe http://www.solomid.net/.