| mm2778 a întrebat:

La metin2 ro cum fac altii de au iteme +9? care e secretul? stiim foarte bine ca fieraru mai nou esueaza de la +3... funda

Răspuns Câştigător
| xXxAggReSSiVeEmOxXx a răspuns:

Cred ca ai nevoie de pergament binecuvantat.Cu el iti scade foarte mult sansa de a ti se sparge armura, sabia clopotul vesmantul sau evantaiul.Pe metin2 ro mai rar ti se sparg armuri.

129 răspunsuri:
| cristi_1568 a răspuns:

Ba nici o varianta nu este corecta toti au iteme +9 deoarece au conturi mai mari si ei intra in turnul demonilor si atunci cand ajungi la etajul6 iti dau un fierar de... si nu-ti cere decat banii:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba astia care au zis ca nu exista king mai mare ca si king2 sa intre pe mondialmt2 unde is 7 kinguri si de la king 3 in sus sunt pana la +19 asa ca ciocu mic

| Swear a răspuns:

Deci... chestia cu fieraru` te sfatuiesc sa strangi bani pentru blessuri ( pergament binecuvantat ) sau metal magic. Itemele se pot face max +19 dar pe unele servere ( www.mondialmt2.com ). Kingul se face din otel +9 la tyrax apoi pe unele servere din king 1 se face king 2, din king 2 se face king 3 pana la king 6 ( cum este si pe serverul dat de mine mai sus ). add daca aveti nelamurir cu privire la orice legat de metin 2 : ady_mistero2000@yahoo.com. Bye...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt mai multe variante :1.fieraru de breasla 2.bless(pergament binecuvantat) 3. D. T(turnul demonilor)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu eu un secret: te duci la batranica si dai unde scrie 'am auzit ca sunteti clar vazatoare" si ea iti spune daca ai noroc sau nu daca ai te duci la fierar pui itemu pe el dai ok si te uiti la fierar daca se sterge de sudoare odata e sansa de 90% daca ai noroc in ziua aia daca se sterge de douo ori e de 50% si daca se sterge de trei ori e de 30%, mie unu mi-a mers sper sa va mearga si vouo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba. ascultati. Ca nu stiti nimic la pergament cand faci plus la ceva nu trebuie sa fa map 1 sau 2 mai bine va duceti undeva la orki sa dati la plus dadi de 3 ori nu apoi da si merge sigur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Va spun eu fieraru e un nesimtit mia esuat ribu la +8 care avea anti war +3 si m 7 dar mi-a reusit fmsu la +9

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Man depinde si de noroc dar cel mai bine e sa mergi la fierarul breslei eu am fost cu un fms+5 si l-am facut +8 ce e dreptam dat 1, 2 kk dar a meritatbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand vezi atata prostie te crucesti frate nu mai aiuriti atat fiecare item are o sansa la fierar de exemplu pana la +3 e 100% la +4 e 90. la +5 80 si tot asa... Puteti cumpara de pe site diferite chesti care impreuna cu bless va da o sansa mai mare de reusita... fieraru de breasla da o sansa mai mare cu 10% in rest nu-i nimic de zis noroc si atat vin itemele +9

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esueaza itemele si de la +1 mai noucrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e chiar adevarat.
Icel mai repede iti poti face un item la + 9 fara sa ceara obiecte cum faci asta faci dt problema e la dt ca trebuie sa ai lvl 40 minim sa intri... asta-i alta problema daca ai ob neceseare intri pe 2 conturi odata si dai 2 plusuri pe primul cont apoi il dai prin negociaza pe celallalt ocnt si tot asa pana la + 9

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba nimeni nu stie numai mincuni va spun eu secretu da am uitat happy
tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba aia care spun ca king-ul nu merge dat la + vedeti ca pe unele private merge... ex metin2. united... aaa si ala cu GM(game moderator) vezi ca nu asta inseamna gm e game mastertongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai pe fioeara si dai anulare de trei ori si pe urma dai da si nu o0 sati mai esueze dar mai iti trebuie si bulan mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eo prostie aia cu(atunci cand se freaca fieraru da sudoare) laughing eu cred ca e mai bine cu metal magik

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand nu exista king pe ro(cica o sa se bage in curand). Ca sa ai sanse mi mari la fierar, mai bine omoara mobi ca sa-ti cada iteme pentru respectiva arma sau armura sau altele.

| lazarcosmin a răspuns:

Va spun eu ce trebuie sa faceti ca sa nu esueze eu stiu apsolut toate trucurile fierarului am iteme doar +9 am otel+9 baron+9 si scut cercei colier si pantofi+9
iata secretele:
deci inainte sa faci vreun item te duci la batrana si ityi vezi viitorul, daca iti da o vaja karma poarto, apoi te duci langa fierar, arunci itemul care vrei sa-l faci + apoi il iei inapoi faci inimi in fata fierarului si apoi faci foarte repede itemele adica trebuie sa fii foarte rapid nu ezita cand ai facut un item mergi mai departe ff repede
si daca va permiteti folositi bless sau pergamentul zeului dragon sau manualul fierarului
asteas toate secretele
eu am facut milioane vanzand iteme+9
apropo vand coasa uriasa+9 si armura de aur+9 si dga+8 si ninfa+9 pm me pe Corvus Anonymusul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

happysava spun ceva cum sa nu va esueze cand ye fieraru cu mana sus dai acepta si bagi itemele in pantaloni si iy faci inimioare si mai satai nit cu el si dup dai aceptatongue mesgeeee!big grin

| KesoManu a răspuns:

Frate faza aia cu /ski12 asa mere doar pe metin 2 uk! si exista ITM +12 PE SERVERE PRIVATE va pup big grin

| EuCosti a răspuns:

Mie m-ia esuat fms +9 la fieraru breslei si am dat 950k si avea pm 44% pc 20% si dgeaba numai cu piatra fierarului nu esueaza cu pergamentu m-ia esuat sol solzi +9

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ala cu king la 50kk laughing))) rolling on the floor))))) kingu se face din otel+9 si otelul +9 se da cu 900-999kk ala se da pe 2 otele +9 frate doamnee...si pe ro inca nu a facut nimeni king

| alex2001_6999 a răspuns:

Poate ca au hack...

| King_4567 a răspuns:

rolling on the flooram eu raspunsul!laughingscuze ca radlaughinglaughinglaughingrolling on the floorsper ca nu ai dat alcuiva funda! uite cum sa nu-ti esueze la fierar:
1:nu trebuie sa ai bless
2:daca iti esueaza ceva te duci la femeia batrana si dai la "am auzit ca sunteti clarvazatoare"dupa aia iti zice daca ai noroc/ghinion. daca ai ghinion,femeia te intreaba daca vrei un taliman norocos(talisman care seamana cu cel de orc, nu este de orc)il pui pe tine, e disponibil 8 ore. dupa asta i-a itemul care vrei sa il faci +,pune-l pe fierar,nu da nici da nici nu,mai ia odata itemul si pune-l pe da,apoi pune-l pe ok, si gata ai item + cat vrei fara sa esueza, daca iei itemul si il pui pe da si pe ok creste sansa si mai ai si talismanul norocos. Sper ca am fost de ajutor!

| darckalyevil a răspuns:

Numa prosti am auzit pe aicea, ba inconstientilor sa nu bagati in viata voastra vreun item la fierarul din map1 are cele mai putine sanse de reusita, o sa va spun sansele fiecarui fierar numerotand de la 1(cel mai bun) pana la 4(cel mai slab) cocul:1 fierarul din DT(turnul demonilor) 2 fierarul breslei(10%mai bun ca cel din oras) 3 fierarul din map2 (cu 5% mai bun decat cel din map1) 4 cel mai nasol fierar din lume cel din map1 (mi-a spart fms la +8 pm 32 competenta 5 :@@@@) tineti minte daca ie lag mare, adica sunt multi plaiery intrati pe un ch mai gol de exemplu ch4 sau 3 daca mapa ie full fierarul va esua 80%
incercati sa faceti runuri cu prieteni eu am bagat ribuu la +9 si pentagonu la+8 si au mers amaindoua deci nu uitati nu bagat la fierarul din map1 sper sa va ajute :XXX server hidra lvl 37 armat full+9 bonusat nume seby6seby6 daca mai vreti sfaturi pm me dar nu va dau yang! cya

| sniperalex19 a răspuns:

E o porcarie nu exista nicio schema sau ceva de genu si pentru nestiutori exista doar 1 king in toate serverele pe ro si acela s-a chinuit foarte mult...asa ca mai bine nu vorbiti daca nu stitiwinking

| Wecky a răspuns:

Mi-a esuat tigru la +1.am mai luat unu mi-a esuat la +3...am tot continuat asa de vreo 10 ori si n-am ajuns nici macar la +6...Ce fierar bun

| Ramonel_2915 a răspuns:

Pai aia care iteme+9 sunt copi pe care i duce capu.tongue dar de cele mai multe ori se intampla sa joace oameni(copi)de 20-25-30-35ani care sunt pe bani lor si baga bani in jocbig grin metinu e un joc care eu.il joc de placere dar sunt uni care sunt obsedati.big grinnu dau nume acum dar cine nu se mai poate opri sa stea la metin sa se lase de el pana nu devine dependet.crying in fine raspunsul este daca ai noroc faci iteme+9 dar cu bless...big grin

| EuIsOmuCareLeAreCuJocurile a răspuns:

Man luativa mt2 migoria sau mt2 mijagi si nu conteaza ce iteme ca fieraru nu esaza nimic si nu cere iteme casa plusezi deci astea doua is cele mai tari

| mitza_6630 a răspuns:

Ce tot va plangeti mi mi-a esuat 5 fms la +9 si 4 rib la +9 si late chesti cu pv nu mia vb si nu mi ciuda in metin tine totul de noroc auzi la aia itm +12 rolling on the floor poate a avut pe mondial

| gabrieladrian007 a răspuns:

Mah jocul e ca un drog mai bine va lasati de el stiu ca e greu da mai bine.Si daca vrei un item +9 mai bine dai de exemplu sabie lata +6 si 500k pe sabie lata +7 sau fms +3 si 1kk pe fms +5 si tot asa. Daca vrei sa le faci tu +9 diminiata pe ch 4 da 1-2 pe zi nu mai mult ca esueaza.Si fieraru ala e cam handi.Da asa e jocul e facut cu cap ca sa bagi bani in el.Sa cumpei JD sa incarci yang etc.E si ala cu iteme +12 laughing