| mm2778 a întrebat:

La metin2 ro cum fac altii de au iteme +9? care e secretul? stiim foarte bine ca fieraru mai nou esueaza de la +3... funda

Răspuns Câştigător
| xXxAggReSSiVeEmOxXx a răspuns:

Cred ca ai nevoie de pergament binecuvantat.Cu el iti scade foarte mult sansa de a ti se sparge armura, sabia clopotul vesmantul sau evantaiul.Pe metin2 ro mai rar ti se sparg armuri.

129 răspunsuri:
| Georgee1 a răspuns:

D

| georgik15 a răspuns:

Iti zic eu smecheria du-te la metine de35 daca ai armat si pica iteme bune! acolo le vinzi faci 10kk si iti iei un leu +9 cionit mai faci de cateva ori si iei si mortala +9 + iteme cu pv! incearca si cu mineritul big grin

| cezarenache a răspuns:

CA tot venivorba... Sunt niste "ritualuri" si cel mai bun este:dai de 4ori nu si a cincea da. Eu am facut fms+9 cu pm 18% si aveam si piatra pe el.Succes

| Carja_Cornelia_1959 a răspuns (pentru anonim_4396):

Unde trebuie scrise numerele alea

| geani2001 a răspuns:

Stiu eu cum.Sa iti aic.E cea mai buna solutie.Cu HACK!

| C1P1K a răspuns:

laughing Baliverne fratilor :rolling on the floor Totul consta intr-un cont de nivel 35 ( de preferat warr aura sau sura am) cu cal armat si o arma buna happy Stai la metine map2 si farmezi pana iti sar capacele

PS: In 2 saptamani de farmer am facut 100.000.000 Yang 100kk happy

| RaduDorin13 a răspuns:

Stiu eu aici hei! nu este vreo faza cu scheme din astea si cu trucuri mie mea mers un fms de la +0 la +6 in,, in ziua cu noroc,, daca nu ai noroc nu merge frate multi nu stiu te duci la baba si dai an auzit ca esti clarvazatoare daca ai noroc si 55 de otele la +9 merg pe fierar deci asta este solutia asa fac toti sau farmeaza asta este tot nu fac aia magie decat cu chestia asta atata

| RaduDorin13 a răspuns:

Pur si simplu noroc asta este tot te duci la baba si vezi daca ai noroc daca ai merge tot da nu nu prea merge

| madalinaelena97 a răspuns (pentru xXxAggReSSiVeEmOxXx):

Multumesc pentru raspuns

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce pff esti laughing atata nu stii

| Marin_Coji_1995 a răspuns:

Pai ma intai de upgrade trebuie sa te uiti si la femeia batrana sa vezi ce noroc ai..adik dai clik pe ea, apoi pe obtiunea,, am auzit ca sunteti clarvazatoare''dai next ce mai e pe acolo si vezi ce noroc ai... daca ai cat de cat norocos ai sanse 50%. daca ai ceva noroc nu da ca ai sanse 25% si te risti pe fundu' tau

| OldChildInTime a răspuns:

NOU HACK IN METIN2RO! Primeşti:Sabie luna plina (FMS) si 10.000 monede de dragon pe SMS pentru doar 0, 20 €! Trimite doar: BIG 3280594 la numărul: 1395 Ai grijă de spaţiul dintre BIG şi 3280594!

| S0nofS4tana a răspuns:

Am auzit ca s-a spus mai sus de DT, ei bine in Dt niciodata n-o sa-ti esueze vreo arma.

| S0nofS4tana a răspuns:

Si inca ceva, trucuri nu prea exista, daca ai sub level 40 te poti duce la un fierar de breasla, ori la cel din map2, ori daca nu, faci pergamente sau blessuri.

| butoialexandru a răspuns (pentru Tokha):

Gata ca sa se stie oficial ia minte ca cica iteme +12 laughing

| Lin_Adhe_1996 a răspuns:

Pt curiozitatea voastra... va zic asa!------->Itemele pana in lv 45!->> La +1 +2 +3 rata de reusita e 90% +4 e 80% +5 e 60% +6 e 50% +7 e 40% +8 e 20% si +9 e intre 20% si 10% (DACA DAI + LA FIERAR DE BRESLE RATA DE REUSITA E CU 10% MAI MULT!) Asa itemele peste lv 45 pana la 70 sunt putin diferite.Procentul de 90% scade la 80 si tot asa pana la 10% ( 10% e ULTIMUL PROCENT DE REUSITA) ARMURA CE EVOLUEAZA DIN OTEL +9 REUSESTE TOT TIMPU PE METIN2RO
Un alt mod de a da + itemelor se face la Fierarul din DT ( turnul demonilor) in acel turn se intra doar de la lv 40! La fierarul din DT NU cere Obiecte pentru + DOAR BANI! iar rata de reusita este in schimb mai mica cu 5%

MA BUCUR CA AM FOST DE AJUTOR! :X

| VirtualKnight a răspuns:

Ascultati copii, deci dai itemul la fierar dai ok si de 5 ori dai nu si a 6 dai da eu asa am facut tot 6

| CodrinValentin a răspuns (pentru anonim_4396):

Auzi la el ma laughing king +9

| StereaCosmin a răspuns (pentru anonim_4396):

Bai suntei geniali ma!
Auzi si pe ala ca kingul nu se poate face cu +.
Bai desteptule kingul este armura evoluat din otel negru +9 adica otel albastru sise poate face +9 esti atat de fraier.
Si ce vorbesti tu de king 3 king 4 asstea sunt pe privaturi in special pe Metin2Tim si Metin2Fun. Pe ro exista decat armura evoluata, arma si scut evoluta(Armura de otel albastru evoluat din otel negru +9, sabie triton evoluata din sabie batalie +9 si scut titan evoluat din scutul leului +9 de lvl 61) Si mai sunt alte arme siarmuri de sura, ninja si saman dar alea nu le mai pun.
Ideea este ca armura de otel albastru (kingul) se poate face cu +

| bosuletzu2002 a răspuns (pentru anonim_4396):

Se numeste magic metal ma

| Иαяʋтσ a răspuns (pentru Tokha):

Iteme +12rolling on the floorpe ro?rolling on the floorrolling on the floor

| 34kjb3uyhiu23 a răspuns (pentru anonim_4396):

Frate esti un geniu! am incercat si merge!

| 34kjb3uyhiu23 a răspuns (pentru stef41):

Ba analfabetule se scrie KING cu K nu ching si este yang nu iang

| stef41 a răspuns:

O si scuze pentru greseli, dar nu am fost atent si nu credeam ca se va gasi un destept! sa ma corecteze. OK... nu vorbesc aici cu presedintele SUA daca as vorbi cu el as fi mai atent. Asa ca as vrea sa nu mai aud asemenea comentarii.

| WantedBoy a răspuns:

E simplu cauta si tu la magazine c.c. spiritul flacarii dar sa o cumperi ieftin si dupa aia faci shop si o pui cu pret dublu de exemplu din 30k la 60k. Dupa aia toti se vor lua dupa tine si o vor pune cu 60k atunci u o pui la 40klaughing. Dupa aia cu bani stransi cumperi iteme +9

| KrzF1NNaL a răspuns:

Trebuie sa ai ceva yang ca sa faci ceva+9 si ca sa ai yang acceseaza acest site:)

http://Yang-Hack-MT2Ro.yolasite.com

| Eu_Razvan_1986 a răspuns:

Au pergamentu binecuvantari sau bucata de marmura binecuvantarewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista mai multe moduri de a face +:
1. Du-te pe un ch care nu este aglomerat
2. Sa nu te duci la fieraru de breasla pentru ca e si scump si esueaza mai des ( secure uriasa la +9, mortala +8 etc...) deci la fieraru din oras
3. Arunci de 3 ori itemul pe jos ( nu fa asta pe ch1 ca poate il culege cineva de pe joc) si il pui pe fierar si dai ok
4. Astepti pana se scarpina de 3 ori cumsecutiv cu ciocanul si dai ok
5. Cumperi un talosman norocos de la batrana
6. Foloseste pergamentul binecuvantarii sau piatra fierarului

| SempreBoss a răspuns:

Ma copii deci faceti asa cum va sfatuiesc eu daca credeti ca ar meritawinking
eu dau orice la + si merge tot pana la +6 apoi aplic pergamente, am testat si merge bine deci nu credeam ca e asa, fa toate misiunile la biolog si du toti dinti si ai sa vezi ca nu mai esuaza asa repedewinking eu la 10 armuri esueaza 2 3 restul le fac +6 bafta la Metin (revin cred ca si lv conteaza )