| mm2778 a întrebat:

La metin2 ro cum fac altii de au iteme +9? care e secretul? stiim foarte bine ca fieraru mai nou esueaza de la +3... funda

Răspuns Câştigător
| xXxAggReSSiVeEmOxXx a răspuns:

Cred ca ai nevoie de pergament binecuvantat.Cu el iti scade foarte mult sansa de a ti se sparge armura, sabia clopotul vesmantul sau evantaiul.Pe metin2 ro mai rar ti se sparg armuri.

129 răspunsuri:
| shummyalberto a răspuns:

B a ma uit la voi si ma minunez cat puteti fi de nobi astia cu +12 au dreptate intrati pe mondial si o sa vedeti pe mondial + maxim e +19 si kingul care zice e advr dar de fapt e posedata (armura posedata) asa se zice si merge si ea + n00bilor

| AdminMetin2Fast a răspuns:

Sall frate.Am eu un raspuns foarte bun! Map 2 e norocoasa! Eu mi-am facut urmatoarele iteme:Secure uriasa +6, Bratara de abanos +5, Colier de perle +5, Platosa de dragon +5, Papuci de Jade+5, Bratara de aur alb +5.Dar la platosa calugar +4-+5 mia esuat crying dar... asta e.La pescuit am avut mare noroc Map2.Am prins: 32 Scoici, 42 Colorante de Par, 10 inele de experienta! IDX cad foarte greu la pescuit crying Dupa cum am spus MAP 2 ESTE NOROCOASA. Server Pbig grinar nu am fol blessing! Server Apollo Metin2 Sunt Sv1 Ch1 Reg Albastru level 40 War Guardiansu5.Mult noroc!

| sebastian1999 a răspuns:

Da de multe ori nu si apoi dai da

| ElektriOn a răspuns:

Da nu e un secret doar ca asta daca plusezi itemul la fierarul normal este sansa mai mare sa esueze il poti baga cu bless metal magic eu am facut un rib de la +5 la +8 la fierarul normal ma mir ca nu a esuat si l-am dat pe un fms+9

| antonio225 a răspuns:

Cine are hack metin2united?
sa imi dea pe mess idul meu:antonio_marius99

| andrei321 a răspuns:

Adevarat,spuneti ca cativa playeri fac itm in dt sau mai multi cu bless.Eu as vorbi de fierar de bresle in imha mi-a reusit fms+9 din prima si casca cu scut de 21+8 deci zic sa faci la fierar de bresle in imha ch2 sau ch3 pe care is mai putini si asta conteaza.

| Cosminutzz22 a răspuns:

Cu pergament ori cine stielaughing)doamne laughing))iti mareste sansa de a reusi cu 50%

| blabla5532 a răspuns:

Te duci la fierar, pui itemul si ii dai ok apoi yes.
NU EXISTA TRICKURI

| 1234142sf a răspuns:

Trebuie sa iei arma de la +... de ex daca primesti lata +3 o poti cerste pana la + 6 sidaca vreti va dau cosuri de lupta cu dra goni daca imi aratati cum iau hackul de la metin2.

| raulrosu a răspuns:

Ba
cine crede ca king cu se pluseaza e pe jumatate noob pentru ca de exemplu in metin2 united se poate si plusa si negocia, daca nu ma credeti jucati metin2 united si o sa vedeti big grin

| Georgikles a răspuns:

Merge faza cu sky am incerc big grin

| Georgikles a răspuns:

Deci care este secretul principal

| SpartaN1 a răspuns:

Douce in viata ta nai jucat metin? iteme +12 rolling on the floor)

| andrei2002 a răspuns:

Ba cei care au ras de ala cu kingu +9 nu e noob ca poate juca de exemplu metin 2 valmondial si in ala king 2 se face cu +! Si pentru ala cu itm +12 e cel mai mare nooob ca nu exista doar daca se juca 4story si acela cu metal magic avea dreptate ca l-am folosit in matrixmt sa fac otel +9 si uu mia cumparat otelu si mi-a dat un king deci funda na pus-o bine. atat am avut de spus.happy

| XxTerrorxX2 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu merge ba codu /ski mia esuat la +3!

| Adidas07712 a răspuns (pentru gabrieladrian007):

Mah mie mi se pare ca bless-ul este nefolositor am bagat bless la rib +7 si no functionat si am facut din fieraru din map 1 si o mers

| Adidas07712 a răspuns (pentru mitza_6630):

Eu am facut tigru la +9 la fieraru din map1 laughing) si rib +9 la fieraru de breasla n-are rost sati cumperi bless eu zic ca mai bine il bagi la fieraru de breasla eu acum am fms +8(paguba medie 46%) pietre 4 eu l-am facut la fierarul de breasla si cand am bagat bless sa-l fac +9 o esuat si acum il am +7 si ala cu itm +12poate ai avut pe privat nu pe ro

| drakazor44 a răspuns:

Doamne cati prosti! cati idioti! cica ala daca dai inimioare iti mergelaughing)) sunteti prosti nu e nici un secret aia au iteme+9 pentru ca ei le fac cu pergament zeu dragon si bless lor daca le esueaza le fac inapoi pana merg nu e nici un secret sunteti copii prosti aveti lv 20 si dati raspunsuri pe care nici voi nu le credeti adevarate.Omule i-ai dat funda aleia doamne lu proasta aia cica scade foarte mult sansa de a sparge armuralaughing))))) copila proasta ce esti baiat sau fata ce oi fii blessu e la fel ca fieraru din map1 nu scade si nu creste reusita mai invatati si voi jocu nu va mai luati dupa toti incepatorii. Si vreau sa va mai spun ceva! faza aia cu nu da cu magii in piatra metin ca nu mai iti cade nimic e doar o inventie ca sa pacaleasca incepatorii cand stau pe farmer map2 mai dai de un prost cica nu da cu magii unde dracu scrie ca nu trebuie sa dai cu magii te mai si injura idiotii de parca joaca ei metin de cand a aparut... acestea sunt inventii ale unor copii prosti nu va luati dp ei, voi cresteti intruna si faceti lv mare, cand o sa fiti lv 90 (daca) o sa vedeti ce frumos e va duceti cu prietenii la azrael, la dragon, la multi sefi din v4 e foarte frumos metinu la lv mare voi nu ati fost nici macar in v3 sa vedeti cat de frumos e acolo. Pt cei incepatori: ( Vreau sa stiti ca in v3 cad sabii de lv 1 +9 direct cad si evantai+9 si pumnale+9 armuri +6 chiar+7 in v4 ) iar la bossi cad numai pietre+4! unora dintre voi nu le place metinu pentru ca nu au ajuns la nivelul cel mai frumos (partea cea mai frumoasa a jocului) voi ati ramas map2 si la orci de aia va plictisiti asa repede stati cu halebarda+4 in mana cum sa nu te plictisesti? mai duceti-va si mai faceti un lv mai invatati ceva nou nu va mai luati dupa toti prostii : cica nu da cu magii in piatralaughing))) doamne ce prostie cat de prost sa fii sa crezi asa ceva de aia sunt facute magiile ca sa le folosesti, atat am avut de zis nu va luati dupa prostii care lasa comentarii pe care nici ei nu le cred corecte gen idiotii care au lasat comentarii aici la intrebarea lu' mm2778. Papa

| daubine22 a răspuns:

Salut mm2778 cei care au itemele +9 sunt ori norocosi ori nu se lasa batuti pana nu le fac+9 trebuie sa ai rabdare, cumperi un pergament binecuvantat si ii dai la + pana merge, nu-i nici un secret, daca ai noroc sa mearga din prima bine, daca nu incerci pana merge! bafta ( nu exista nici un truc sau vreun program ca sa iti faci iteme+9, nu crede in raspunsurile astora, sunt niste copii care viseaza la iteme+9)

| ScaMatorul a răspuns:

Thoamne ce copii nepoti smenu este ila cu /sky 123456789 incercatil sa vedeti daca nu merge va dau o paine

| DjShaorma a răspuns:

Depinde de noroc eu am facut la fieraru din sat tigru+7, bambus+6 cu sanasa lovitura patrunzatoare 3% si scuturi +5, 6 depinde si ce spune batrana

| Medema a răspuns (pentru Tudor_9532):

Ce inseamna lag?!?!

| Leonardo_Tupan_1992 a răspuns:

Fii atent!
1) Du-te la femeia batrana si verifica-ti norocul... daca zice ca ai noroc e bine!
2)ia-ti vraja karma si pune pe tine!
3)pluseaza-ti itemele in ziua aceea...credema!

| vyctor02 a răspuns:

Apesi alt F1 si space

| Popa_Valentyn_1990 a răspuns:

Eu cred ca isi strang bani sa-si cumpere bless-uri multe so dupa aia le fac!

| stef41 a răspuns:

Uauuuu ma uimiti, voi chiar nu ati mai jucat metin fratilor [+12sad mi-e mila de voi] chiar nu prea le aveti (nu ca ma laud nu sunt nici eu mai presus ), dar unii chiar ma uimesc mai ales aia cu ching (+1,...,+9). Nu am mai vazut asa tampenii. Intr-adevar eu cred in chestia cu femeia batrana si cu ghicitul eu am avut noroc si am facut ceva +7 si am ramas fara iang apoi in alta zi am incercat si cu ghinion sa vad daca intr-adevar asa este si mi-a esuat o lata la +2 (culmea) iar acum doar daca am noroc mai fac (nu in special). OK unii nu prea cred in asa ceva eu m-am convins. In incheiere va urez mult noroc jucatorilor de metin2 (bafta)

| vyctor02 a răspuns:

Ma sigur au hack, cu hacku fac astia din astea+9.

| prexover a răspuns:

Pai in primul rand LASATE DE RO si iate de united ca e de 100 de ori mai smecher! cool

| VenomV a răspuns:

Ba,vreti sa vedeti kinguri+?
Intrati pr Metin2United si o sa vedeti kinguri+0.Nu mai vorbiti ca fraierii.Doar pentru ca nu ai vazut nu inseamna k nu exista, Apropo, piatra mare si neagra se numeste Metal Magic!

| Georgee1 a răspuns:

Iti spuns un lucru mia am mers la fierar fms +9,,,... imparteam contul cu un prieten el a facut fms +6 eu am intrat pe cont el m-a dat afara a facut fms +7 eu am intart pe cont m-a dat afara si a facut fms +8 siii tot asa pana la +9
poate o fi fost noroc sau o smecherie... nu stiu nici eu