| zickuo a întrebat:

League of Legends sau Dota 2?!

De curand am inceput sa joc League of Legends. Mi se pare oarecum ok. Nu inteleg unele chestii dar... merge. Problema e ca am vazut foarte multi care spun ca Dota 2 este mult mai complex, si ca LoL este pentru copii mici.
Parerea mea, este ca atunci cand a fost mentenanta in Dota, a pierdut foarte multi playeri.
As dori totusi sa imi spuneti si parerea voastra.

1 răspuns:
| rolynight a răspuns:

Multi spun asta depre LOL ( League of Legends) deoarece se pune prea mult accent pe lucrul in echipa, un jucator mai putin experimentat poate sa duca in rapa echipa, sau chiar sa nu faca nimic, opinia mea este ca ar trebui sa se faca, un mod, prin care tu sa te joci singur, gen cum a fost si toturial-ul, de accea nici nu mi-a placut mult de Lol, multi poate sa te injure, daca nu ai o tactica buna, sau pur si simplu sa te imaginalizeze, daca ai un nivel mic.