| zickuo a întrebat:

League of Legends sau Dota 2?!

De curand am inceput sa joc League of Legends. Mi se pare oarecum ok. Nu inteleg unele chestii dar... merge. Problema e ca am vazut foarte multi care spun ca Dota 2 este mult mai complex, si ca LoL este pentru copii mici.

Parerea mea, este ca atunci cand a fost mentenanta in Dota, a pierdut foarte multi playeri.

As dori totusi sa imi spuneti si parerea voastra.

Răspuns Câştigător
| KeNNT3D a răspuns:

Salut, ambele sunt niste jocuri MOBA excelente, doar ca sunt multe diferente intre ele, dar asta nu conteaza, conteaza ce iti place tie, dar pe ambele jocuri sunt foarte multi care feedeaza aiurea, pe LoL sunt Unici si Inegalabibi Plonezi iar pe Dota sunt Rusi, dar Dota are un avantaj la skinuri, sa zic asa pentru ca acolo poti face un skin complet si cand termini meciuri nu doar donand, deci si acesta este un avantaj, dar mai bine ai juca LoL, este mult mai frumos, mai distractiv, cu mai multi playeri, si poti invata repede cum sa joci acest joc, si mai ales ca se va face un update nou la grafica, vor aparea multi campioni si toate cele.
Deci concuzia finala:
LoL.

2 răspunsuri:
| BernatDaniel1990 a răspuns:

Eu zic sa joci LoL, eu am avut prieteni care au jucat dota 2 si cand au incercat LoL nu s-au mai atins de dota. Dar asta e doar parerea mea... tu faci ce vrei! Apropo si eu joc LoL!

| DyonisX a răspuns:

Eu ma joc LoL de 4 ani si este foarte distractiv, m-am jucat si Dota2 dar nu mi s-a parut asa bun, eu zic sa joci LoL pentru ca e usor de inteles.