| Dragomir_Seby_1986 a întrebat:

Locuiesc in Ploiesti si fac 14 ani in Martie. As dori sa stiu de unde as putea face rost de un cod PaySafeCard sau sa-i zic pin, care este suma minima si care este varsta necesara pentru a-l putea lua? Am nevoie de cel putin 25 lei sa-i bag pe Steam si am nevoie de un astfel de PIN.

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Salut, in primul rand fa-ti cont http://bit.ly/2EbM8PA pe Paysafecard (utlizand link-ul o sa primesti niste puncte bonus). Dupa ce ti-ai facut cont si te-ai logat (daca ai 14 ani esti "limitat" la 20.000 ron pe an parca) intra aici http://www.paysafecard.com/ro-ro/ si jos unde scrie "Cauta puncte de vanzare" introdu Ploiesti apoi selecteaza o zona cat mai aproape de tine. Nu e nevoie de o varsta sa poti avea/cumpara un Paysafecard. Acestea vin in format de 25, 50, 100 si 300 ron. Avantajul in a avea un cont este faptul ca iti raman restul de bani acolo (mereu, pana ii cheltui): exemplu: tu dai pe un joc 24 ron. Restul de 1 ron iti ramane in cont. Asa, neavand cont, trebuie sa "tii tu minte" sau sa "notezi pe ceva" mai am 1 ron pe pinul ....intelegi? Succes! Si, da, nu conteaza daca tu cumperi in euro, usd sau altceva. Conversia se face automat.

| Dragomir_Seby_1986 explică (pentru CM7YRE):

Si pinul il pot lua de la o banca sa zic asa sau sunt atm-uri pe strada unde pot baga 25 de lei si imi da bonul cu pinul?

| CM7YRE a răspuns (pentru Dragomir_Seby_1986):

Nu de la banca. ATM-uri. Exemplu: In Carrefour langa stand-ul acela cu tigari, la unele magazine. Scrie acolo si o sa-ti dea locatia; posibil sa iesi din bloc (depinde de zona unde stai) si sa iti dea de la magazinul de peste drum.

| Dragomir_Seby_1986 explică (pentru CM7YRE):

Si cum procedez cu banii pentru a lua codul?

| Dragomir_Seby_1986 explică (pentru CM7YRE):

Si cum procedez acolo? Stau fix langa Mihai Viteazul daca stii vreunul prin zona.

| CM7YRE a răspuns (pentru Dragomir_Seby_1986):

Daca e atm ii bagi in atm. Procedura e ceva de genul: iti cere un email, ca sa fie sigur ca iti da o copie a chitantei pe email, sau iti poate atribui direct banii in contul tau, te pune sa alegi suma, si introduci banii. Sau daca e o persoana, ii dai banii ei/lui.