| Viper130 a întrebat:

Merge sa tin server de cs cu cartela de internet?(modem) Eu am acum router wireless, daca stie cineva cum sa fac sa mearga pe router sa-mi dea id de mess sa ma ajute.

1 răspuns:
| IronGripWarlord a răspuns:

Merge pe amandoua dar conteaza daca ai IP static sau Dinamik, daca ai IP static merge perfect pe amandoua, daca ai IP dinamik ai mai multe probleme.Pe IP dinamik trebuie neaparat facut HOST pentru a ramane serverul la,, Internet''. Daca nu ai host nu merge pe ip dinamik.(poti face host pe no-ip.com)Dupa ce faci host descarci programul de la No-Ip si adaugi host-ul si gata. Daca nu merge nici o varianta inseamna ca ai probleme cu net-ul.Bafta!