| WayhaughtK a întrebat:

Merita luata o consola second-hand?
Parintii mei nu au cel mai stralucit buget si nu prea imi permit o consola. Vreau sa imi iau un PS4. Am vazut oferte la amanet cu PS4 Slim le 834 de lei.
Merita?

6 răspunsuri:
| XYZ02 a răspuns:

Daca stii sigur ca o sa platesti abonamentul lunar de la Sony pentru PS4 atunci merita.
Daca nu, atunci cumpara-ti un pc.
Gasesti pc-uri second hand cu procesoare i5 la preturi super degente:
https://www.diabloscomputer.ro/calculatoare-second-hand-i5#
Mai "arunci" in el un GT 1030 si ai pc de "gaming"
https://www.pcgarage.ro/placi-video/filtre/model-model-geforce-gt-1030/

La desktop as opta pentru un i5 de generatia 2 ca i5 2400, care este cu 50% mai puternic decat prima generatie.
Mai gasesti si aici:
https://hbcomputers.ro/......-centrale/

| WayhaughtK explică (pentru XYZ02):

Mda este o oferta buna. Dar eu vreau PS4 pentru exclusivitati, care sunt SUPERBE! (Uncharted, The last of us, Heavy Rain...) Pe PC nu sunt exclusivitati impresionante.
Da la inceput am vrut si eu un PC de vreo 30000 de lei... dar mi-am dat seama ca parintii mei nu au bugetul necesar si am descoperit jocurile exclusive pentru ps4 si lucrul asta mi-a schimbat decizia.
Vreau doar ps4 laughing))

| MortalX a răspuns (pentru WayhaughtK):

Ok. la pretul ala nu e o afacere rea, insa pe PS4 orice joc trebuie cumparat (cand pe PC le poti lua pe gratis cu crack).

| WayhaughtK explică (pentru MortalX):

Mda... dar eu nu stiu nici un site de unde sa descarc jocuri noi. De multe ori nici cele vechi nu le gasesc intotdeauna. In plus pot sa iau jocuri sh ( de ex in magazin 250 de lei - sh 80 de lei)
Si nici nu prea incurajez pirateria... Bine si eu am jocuri piratate dar de alea din 2004

| MortalX a răspuns:

Mai bine ia-ti un PC second-hand de banii aia (pe un PC poti sa faci mai multe chestii decat pe o consola) si daca vrei poti lua si un joystick (controller de consola pentru pc)

Insa daca vrei neaparat o consola, da merita (mai ieftina decat un ps3 nou laughing

| WayhaughtK explică (pentru MortalX):

Nu vreau PC. Vreau ceva strict pentru gaming. Am PC pe care pot sta pe Facebook si pe yotube. In plus PS4 are exclusivitati superbe!
(Uncharted, The las of us, Red Dead Redemption, Heavy rain...). Pe PC nu gasesti asa ceva