| break a întrebat:

Mi-a intrat in calc xp security 2012, stiu ca e un virus dar nu mai pot sa il dezinstalez.Stie cineva cum se face, fara sa instalez windowsu din nou?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Incearca cu Bitdefender online. Daca nu merge...reinstaleaza-l nu inainte de a sterge toate partitiile.

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Ce poti sa faci: Mergi la Program Files si il stergi pur si simplu. Si din Control Panel ii Dai uninstall. Daca nu, poate ti-l gaaseste antvirusul asta ca virus si ti-l sterge.
http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_pro
Il descarci,dearhivezi,full scan, iar cand termina de scanat, dai pe Details si apoi dai Remove selected objects.