| patrick5 a întrebat:

Mi-am cumparat acum 1 an jumate un pc si as vrea sa stiu ce componente ar trebui sa schimb ca sa pot juca jocurile mai noi la medium/high. Inca mai pot rula jocuri gen Battlefield 4, far Cry 3 dar vad ca cerintele tot cresc.
Daca ati putea sa imi dati si link pentru componente care sa potriveasca ar fi minunat, daca nu e bine si fara.
Astea sunt componentele care le am momentan :
procesor AMD Athlon x2 340 3, 20ghz
4gb ram ddr3
placa video AMD radeon hd 6570

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Iti iei un procesor AMD A10 X4 6800K, 4. 10GHz, Socket FM2
http://www.edigital.ro/......59620.html
Si o placa video in functie de banii care ai mai ai, gen
http://www.emag.ro/......00-v7267/c

2 răspunsuri:
| Missie997 a răspuns:

Schimba placa video cu una mai buna.

| patrick5 explică:

Multumesc de raspunsuri, procesor m-am gandit sa iau, insa nu stiu inca la placa video, mie mi s-a parut destul de ok, si oricum are 2gb, de ce credeti ca nu e buna pentru gaming?