| patrick5 a întrebat:

Salut, as vrea sa cumpar o alta placa video si m-am gandit ca ma puteti ajuta voi cu ceva, imi dati un link cu o placa video care mi s-ar potrivi, o sa apara jocuri gen fifa 15 sau far cry 4 si as vrea sa le rulez macar la setar medii.
Cam asa arata pc-ul meu momentan :
procesor AMD Athlon x2 340 3, 20ghz
6gb ram ddr3
placa video AMD radeon hd 6570
As putea da cam 600 de lei pe placa video.

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

La jocurile noi nu o sa fie buba placa video cit procesorul, care deja e un pic cam trecut pentru unele titluri. In 600 RON ai o gasca de alegeri, eu as merge pe un GTX 750 Ti pentru raportul excelent performanta/consum. happy

1 răspuns:
| NaVi324 a răspuns:

Ai un sistem foarte bun pentru jocurile care sunt acum pe piata.Recomandarea mea ar fi:

http://www.pcgarage.ro/......it-rev-10/

Placa asta o am si eu de aproximativ 2 luni si nu am avut absolut nici o problema cu ea.