| RuNNeD a întrebat:

Mi-am cumparat ieri o unitate si va rog sa imi spuneti ce jocuri mi-ar merg.http://www.emag.ro/......E01FKBBBM/ Aceasta este unitatea

Răspuns Câştigător
| Ciprian007 a răspuns:

Hm... Pc este super, daca i-ai cumpara o placa video dedicata, in jur de 3-4 milioane, sau depinde ce buget ai.La asemenea pc ti-ar merge cu o placa video integrata astfel de jocuri: Gta 4 si 5, Max Payne 3, Assasin's Creed 3, Far Cry 3, Prototype 2, Call of dutty modern warfare 3 si black ops 2, Need for speed Most Wanted 2012 si multe altele.Dar fara placa video, poate ti-ar merge aceste jocuri, dar numai pe grafica LOW, si putin sacadat.
Deci, mai bine iti cumperi o placa video dedicata, ca ar fi mai bine. BFThappy

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

De ce nu intrebi INAINTE sa faci astfel de timpenii? Sistemul ala e facut fix cu picioarele. De fapt inca poti sa il duci inapoi, cred.
P.S. Daca ai monitor cu rezolutie mica, cu procesorul ala forjat cum trebuie cu ceva memorie rapida poti juca pe medium foarte multe joace noi, beleaua e ca si memorie ai de doi lei, iar placa de baza si sursa numai de overclock nu sint...

| SerafimHD a răspuns:

Exista un site daca scrii pe google can you run it cred ca asa se si numeste de fapt si merg multe jocuri iti examineaza abilitatile si iti spune precis daca jocul selectat merge sau nu!

| Lysander a răspuns:

Salut, unitatea asta are placă video? Că nu prea am înţeles din ce scria pe eMAG.

| RuNNeD explică (pentru Lysander):

Da...este de 3GB 2 Gb este luat din ram