| RedNose a întrebat:

Mi-am cumparat o tableta si deocamdata nu am, internet pe ea si am conectat-o la pc ca sa descarc jocuri,aplicatii, ca sa am ce face pana rezolv cu netul. Am cont pe google si cand am dat sa instalez un joc imi da acest avertisment "You haven't the Google Play app (the white shopping bag app icon) on your device with this email account." Deci ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| StefaniaM a răspuns:

Iti zic eu.Ca să poţi descarca de pe Google Play ceva trebuie să fii logat pe aplicatia ta de pe telefon/tabletă(punga aia albă cu un triunghi pe ea big grin). Altfel nu te lasă. Poti să descarci jocuri de pe alte site-uri până când vei rezolva problemawinking

| RedNose explică (pentru StefaniaM):

Ok mersi.

| RedNose explică (pentru StefaniaM):

Mai am o intrebare: poti sa-mi spui in ce folder trebuie pusa aplicatia descarcata? ca imi apar multe foldere cand e conectata tableta la pc sistem, android, download eu le-am pus in download e bine?

| StefaniaM a răspuns (pentru RedNose):

Atât timp cât e un folder din tabletă e ok.Nu prea contează în ce folder o pui

| RedNose explică (pentru StefaniaM):

Ok.
daca tableta nu e pe cartela ca sa mearga netul ii trebuie router wireless?
cu ala o sa-mi mearga doar cand sunt acasa sau peste tot? mometan am 2 retele care le gaseste, dar imi cere parola si nu stiu, logic.

| StefaniaM a răspuns (pentru RedNose):

Da, ai nevoie de router.Și o să-ţi meargă numai când esti acasă

| RedNose explică (pentru StefaniaM):

Netul o sa-mi mai mearga in diferite locatii care au wifi si-mi da ei parola nu?

am o colega care avea tableta si venea cu ea la scoala si avea net, poate sa fi mers fara cartela?

| RedNose explică (pentru RedNose):

Mai am o problema mi-am bagat jocurile pe tableta dar nu imi apar nicaieri, la angry birds imi apare o iconita in schimb restul nu imi apar. nu am deconectat inca tableta, vor aparea apoi?

| StefaniaM a răspuns (pentru RedNose):

Du-te la folderul unde ti le-ai bagat, si da clic pe ele.Nu le-ai instalat înca

| RedNose explică (pentru StefaniaM):

Gata,le-am facut. mersi mult de tot.

sti niste aplicatii frumoase si jocuri? dintre jocuri mi-am luat diamond dash, sims, car race si subway surfers

| StefaniaM a răspuns (pentru RedNose):

N-ai pentru ce happy
Eu am Picsart pe tabletă.E o chestie de editat poze
Și mai am Gangstar Rio, e ceva gen Gta

| RedNose explică (pentru StefaniaM):

Aha. ok mersi mult de ajutor!