| darkhell217 a întrebat:

Mi-am instalat Crysis 3 si imi da o eroare(you need a DX11 capable GPU to play Crysys 3)nu e placa video destul de buna?
am Nvidia GForce 6500GT are 1gb placa video pe 128bit

12 răspunsuri:
| Y2k a răspuns:

Problema e ca placa ta video e incorporata! Si doar ca are nevoie de alt direct-x ci si shader&vertex 4.1. O alta problema ar fi ca crysys 3 e un joc foarte mare ca are cerinte foarte mari! O zi buna

| F1rstBlooD a răspuns:

Poti sa-mi spui toate proprietetile pc-ului tau?

| darkhell217 explică (pentru F1rstBlooD):

Procesor AMD Athlon 64X2 Dual core Processor 6000+ 3, 01Ghz
3gb DDR2, placa video am zis-o, si nu, nu e incorporata...si cam atat

| F1rstBlooD a răspuns (pentru darkhell217):

Ai o problema foarte mare, placa ta este incorporata(mananca din rami fffffffffffff mult) si in + nici cerintlele minime nu le indeplinesti cu o placa NOUA
pe asfel de pc nu iti merge nici crysis 2, scuze ca te dezamagesc
si revenind la problema care ti-o da (totusi ca sa-ti spun dc iti da asfel de problema ) pentru crysis 3 iti trebuie directx 11, placa ta e incorporata si pe una incorporata, maxim un directx 6 merge
uite si proprietatile
http://www.game-debate.com/games/index.php?g_id=3953&game=Crysis%203
(intra pe siteul asta)
si daca ai vrea cumva sa-ti mearga crysis la sisteme fff mari iti dau un exemplu de componente
raport calitate/pret super! (m-am consultat cu 5 specialisti pentru a face aceste piese si chiar mi le-a recomandat li neLuL de pe locu 1 TPU)
http://www.evomag.ro/cos_validare.php( contacteaza-ma daca nu ti se vede cosu de cumparaturi);) (neaparat trebuie o unitate cu minim 3 ventilatoare mici sau cu unu mic su unu mare, cum e si cea din cos)
bafta frate! (nu o tati mearga niciodata crysis pe acel pc)

| darkhell217 explică (pentru F1rstBlooD):

Crysys 2 l-am jucat, l-am terminat, nu am placa video incorporata, am intrat in propietatiile direcxului meu(dxdiag) si zice ca am instalat Directx11

| F1rstBlooD a răspuns (pentru darkhell217):

Zici ca nu e placa incorporata...
pai daca ai directx 11 instalat
aaaaaaa gata
ai componentele mici
mane intelege crysis 3 este un joc ffffffoarte mare si nu are cum sa-ti mearga la 3 g rami si la un procesor AMD (intelu este pentru jocuri)
nu are cum sa-ti mearga
ti-am dat siteul unde vezi tot ce iti trebuie pentru crysis 3
si tu deabi indeplineste pe alea minime
trebuie macar (ca sa-ti mearga in lag) sa le ai pe alea recomandate
man intelege, pe acel pc nu o sa-ti mearga crysis 3

| Anonymous989 a răspuns:

Salut. Si eu am aceeasi problema cu jocul. Cei care l-au facut au vrut tocmai sa bage directx11 sti ca ei au considerat ca toata lumea are placa din anul 2012. "Cine prost are calculatorul din 2010? " Toata lumea are pc-ul cumparat sub anul 2010! Sunt unele jocuri care iti permit sa folosetsi sau sa nu folosesti directx11, nu ca crysis 3 care iti cere obligatoriu. La jocul asta ai nevoie de placa video nVIDIA geforce gtx 590, 690 ca doar ele suporta dx11. La jocurile astea trebuie sa iti iei acum unitate de 25 de milioane daca vei sa iti mearga.

| darkhell217 explică (pentru Anonymous989):

Eu am Nvidia 9500 GT dar vad ca nu e destul de buna...

| Andone_Allexy_1998 a răspuns:

Deci. Tu ai intra in DxDiag si ai vazut ca scrie "Directx11" acolo, dar ceea ce ai vazut este suportul pe care-l ofera windows-ul, suporta dx11, placa ta video u suporta direcx11, iar' Crysis 3 nu ruleaza nici macar pe directx10, are nevoie de Directx11si shader&vertex 4.1, cum ti-a mai zis cineva aici. daca aveai placa video cu Directx11, puteai juca Crysis 3 pe low, presupun, oricum trebuia sa mearga. Sper ca ai inteles happy

| Ene_Bogdan_1995 a răspuns:

Salut si eu am aceeasi problema cu Crysis 3. Sitemul meu :
-Placa video : NVIDIA GeForce 9400 GT de 1267 MB integrata
-Procesor ( 2 CPUs) : Intel(R) Celeron(R) CPU E3200 2.40 GHz
-2.00 GB RAM
-System 32 bit (Windows 7 Ultimate)

Mess: pardalian71@yahoo.com
Skype: ene.bogdan6

| gabytzu123 a răspuns:

Salut. si eu am aceeasi problema cu Crysis 3. eroarea " You need a DX11 capable GPU to play Crysis 3 "
Sistemul meu e asa :
-AMD Athlon(tm) II X2 250 Processor ( 2CPUs), ~3. 0Ghz
-4Gb ram DDR3
-Nvidia GeForce 9800 GT ( 512 Mb -> 256 Bit)
Help me! - Y! M :gaby.eu_99
Skype : gaby.gabytzu.357

| Andrei_Bogdan_1997_1M7K a răspuns:

Salut! Si eu am aceeasi problema.Pc-ul meu are:Intel pentium dual CPUe2160 @1. 80ghz 1. 79ghz
Placa videa: Nvidia gt220...512 bit 1gb ram