| nastasestelian11 a întrebat:

Sal,am si eu intrebare am instalat si eu crysis 3 si cand vreau sa joc ami spune asa:You need a dx11 capable gpu to play crysis 3, am instalat dx 11 si tot nu merge am un pc cam asa:Intel core i3 cpu 3.07 GHz 4 gb ram placa video 1 gb NVIDIA GeForce 9500 GT, windows 7 ultimate 32bit ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| Flotzone a răspuns:

Cu parere de rau dar trebuie sa iti schimbi grafica deoarece nu suporta directx 11. Seria recomandata este cea Nvidia 2xx, 3xx, 4xx, 5xx, 6xx. (Doar acestea suporta Directx 11)

2 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Iti trebuie o placa video din seria 400 de la nVIDIA sau seria 5000 de la ati/amd radeon. la revedere.

| mxzmarius a răspuns:

Placa ta video nu suporta DX11. Nu vei putea rula acest joc in aceste conditii. Recomand schimbarea placi video cu ceva mai nou. Seria 9xxx de la nVIDIA cred ca recunoaste doar dx9.