| laurentiufilip a întrebat:

Mi-am instalat Forge pe Minecraft 1.7.10 si cand sa dau play mi s-a deschis fereastra cu jocul si apoi s-a inchis si a aparut din nou launcherul vreo explicatie? Funda sad

Răspuns Câştigător
| Yeellow a răspuns:

Pai uite, si mie mi sa intamplat.In folderul cu moduri din. minecraft ai niste moduri care nu sunt compatibile cu versiunea 1.7.10. Ai inteles? Scoateti modurile care nu sunt pentru 1.7.10. Funda? xD

| laurentiufilip explică (pentru Yeellow):

Nu am nici un mod acolo

| Yeellow a răspuns (pentru laurentiufilip):

Esti sigur? Zi ce componente are pc-ul tau

| laurentiufilip explică (pentru Yeellow):

File:///C:/Users/Filip/Desktop/lkobvbvb.png

| laurentiufilip explică (pentru Yeellow):

Scuze ala nu e bun vezi aici https://plus.google.com/......xXpDqcb3Ky

6 răspunsuri:
| Yeellow a răspuns:

Pai windowsul tau e cam vechiut, trebuie reinstalat.Pentium? Serios? Un i3 costa vreo 200 ron. Placa video e si ea destul de naspa, si cel mai important, memoria RAM, e de 2gb. Serios frate? Cred ca compu tau are vreo 10 ani happy deci fa un UPGRADE minimal la toate astea, o sa te ajute.Din cauza asta nu-ti mere forge-ul, e prea rau compul tau. Chiar si daca ar fi mers, cu optifine-ul pus avea sa-ti dee crash.S-apoi, foloseste 1.7.2 sau 1.6.4, 1.7.10 e mai nou si mna.
Funda?

| laurentiufilip explică (pentru Yeellow):

Am inteles si calculatorul e din 2012 luat din magazin si aproape am strans toata suma pentru ca sai cumpar noi piese ca de asta l-am luat asa.