| Flo_Ryn_Flo_Ryn_1996 a întrebat:

Mi-am instalat minecraft si imi merge greu cum il potr face sa mearga mai bine?

2 răspunsuri:
| zNine a răspuns:

Păi, în primul rând instalează-ți optifine și după du-te la video settings și modifică-le cum îți zic eu :
Graphics : Fast
Render distance : 8
Particles : Minimal
Clouds : Off
vSync : Off
Fov : fă-l cam pe la 80-90
și nu-ți pune texturi, las-o pe aia default, cu ea merge cel mai bine... Dacă pui setările așa și bagi optifine ai vreo 100-150 fps în plus

| Flo_Ryn_Flo_Ryn_1996 explică (pentru zNine):

Si da-mi un site dupa care il pot instala fara cont si dupa aia iti dau fundawinking