| Coporan123 a întrebat:

Vreau sa ma joc minecraft dar merge foarte greu crying
Cred ca este de la placa video ( GeForce FX 5500) care este foarte depasita. Am ultimul driver instalat la ea.
Am windows xp sp3, 1.5 Gb ram, Procesor Sempron 2800+ 1.6 Ghz, Placa video este de 256 Mb.

Deci cum fac ca sa mearga bine minecraftul?
Am instalat azi ultimul driver la placa video.

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Instalând o versiune mai veche de minecraft, care este suportată 100% de sitemul tau de operare. Încearcă Oldversion.com.
Succes

| Coporan123 explică (pentru DeyCj):

Hai mersi am downloadat tekkit si merge bine big grin love struck
nu sti cumva un server de tekkit romanesc, daca nu unu strain dar fara lag si misto?

| DeyCj a răspuns (pentru Coporan123):

Nu știu că sunt gamer.Pentru puțin.