| babanuemy a întrebat:

Mi-am instalat Windows 8 si cand vreau sa fac conectiunea PPOE imi da eroarea DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL (ndis.sys).Pe windows 8.1 nu-mi da aceasta eroare.Stie careva care e problema? Ajutati-ma va rog.
Dau findita.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Probabil ca nu-i instalat driverul placii de retea. Fa urmatoarele:
Intra pe http://www.ma-config.com/en
Apasa Start the detection. O sa-ti apara mai jos Agent installation. Apesi pe el si iti apare Automatic Installation.
Apesi pe el si se va instala un programel. Dupa trebuie sa apesi iarasi Start the detection. In My Drivers vei gasi toate driverele tale. Cele cu galben trebuie instalate obligatoriu, cele cu verde sunt update-uri si nu este obligatoriu sa le instalezi. Doar daca vrei. Apropo! Sa ai instalat in prealabil Adobe Flash Player. Succes