| justagirlll a întrebat:

Mi-am luat acum cateva zile un joc(imagine champion rider) si l-am instalat pe laptop si se blocheaza foarte rau.Pe alte calculatoare merge. Pot face ceva sa mearga si pe laptop?

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Daca se blocheaza laptopul si tu nu dai detalii despre el -->atunci cine vrei sa te ajute? Sau cum vrei sa te ajute nestiind ce configuratie ai la laptop? La detaliile care le-ai dat, ai 2 variante:
1. arunca jocul ->pentru ca nu ai fost atent cand l-ai cumparat la cerinte!
2. arunca laptopul
Uite aici cerintele jocului minime:
Cerinte sistem

OS: Windows XP
Graphics: 512
Memorie Sistem: 2 GB RAM
Procesor: Pentium IV 2.8 GHz
DirectX: DirectX version 9.0c

| Dany3l16 a răspuns:

Nu nu poti deoarece pc are anumite cerinte si le poti schimba cu altele mai mari si cele din laptop nu le mai poti schimba