| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am luat un laptop dell si nu stiu ce windows se potriveste mai bine.Laptopul are urmatoarele caracteristici : Dell Inspiron N5110 i5-2410M 4GB ram, hard de 500GB cu 7200rpm, placa video nVIDIA GT 525M 1GB dedicata.Ma gandeam sa pun windows 7x64 dar am auzit ca windows 7 strica bateriile. voi ce ma sfatuiti? dau funda pentru cel mai complex raspuns big grin

1 răspuns:
| SerbanSnake a răspuns:

Windows 7 pe 64 biti clar, pentru ca sistemul tau e mult prea bun pentru windows xp, si in plus neaprat orice windows ti-ai pune sa fie pe 64 de biti ca sa iti vada tot ramult sistemele de operare pe 32 biti vad pana la 3 gb, eu iti recomand win7 x64, cad despre chestia cu bateriile n-am auzit sa se inatmple asa ceva, bafta!