| Nume0riginal a întrebat:

Mi-am luat un PC nou de curand, am tras cablul de la wifi la PC si totul a fost ok pana cand am aprins LOL-ul. A inceput sa se blocheze timp de o secunda o data la aprox 1 minut sau 2. Pingul si fpsurile sunt foarte bune, calculatorul ruleaza jocul fara probleme. Eu cred ca e de la internet. Ma puteţi ajuta? Fundă

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Practic fiber 100 de la rcs-rds, 0 ping, n-as prea crede. De la internet nu are cum sa fie, de indata ce ai 95 Mbps download, si 65 Mbps upload, ping-ul acela totusi nu inteleg cum de este 0.
Dai defragmentare la HDD, o curatare cu un anti-malware, adica malware bytes, o curatare cu ccleaner, driverele actualizate la zi, pentru ca se poate sa fie si acestea o problema. In rest, daca problema persista, sa nu ai probleme cu vreo componenta hardware.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ia gandeste-te, ai spus ca ping-ul este ok? Ai facut un speedtest pe beta.speedtest.net? Incearca si spune-mi cat spune acolo, apoi revino aici.

| Nume0riginal explică (pentru anonim_4396):

95 downloand 65 upload 0 ping

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nume0riginal):

Practic fiber 100 de la rcs-rds, 0 ping, n-as prea crede. De la internet nu are cum sa fie, de indata ce ai 95 Mbps download, si 65 Mbps upload, ping-ul acela totusi nu inteleg cum de este 0.
Dai defragmentare la HDD, o curatare cu un anti-malware, adica malware bytes, o curatare cu ccleaner, driverele actualizate la zi, pentru ca se poate sa fie si acestea o problema. In rest, daca problema persista, sa nu ai probleme cu vreo componenta hardware.