| GolopențaAdrian a întrebat:

Mi-ar merge The Crew 2, Far Cry 5, Biomutant si Jurrasic World Evolution? Specificatii:
Lenovo V310-15IKB

Procesor:I5 7200U 2, 5 Ghz pana la 3, 1 Ghz(Dual Core)

Placa video dedicata:AMD Radeon 530 2 Gb DDR3

Placa video integrata:Intel HD Graphics Family(Intel HD 620) 4 Gb

Ram:8 Gb DDR4 2133mhz

Rezolutie 1920X1080(Full HD)

Categorie:Business

Windows 10 Pro pe 64 bit

HDD:1 TB(5400 RPM)

14 răspunsuri:
| catalin11984 a răspuns:

Jurrasic World Evolution, The Crew 2 cred ca ti-ar merge nu sunt sigur de fra cry 5 si de biomutans ti-as recomanda niste jocuri
gen :fornite, battlefield1, lol, dota, overwatch, hero of the storm, word of warcraft privat serva gen freks, unturned.schimba placucele de g pe 16g ca ai multe jocuri.

| SantalPorcocale a răspuns:

Nu cred ca ti-ar merge asa bine, din cauza placii video.
Dar poti incerca sa piratezi far cry 5 si sa vezi cum iti merge.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

5400 RPM hardu? Rablă! Chiar dacă restul componentelor ar fi bune(ceea ce nu sunt), hardu te va trage în jos rău. N-ai nevoie de ediția pro a Windows-ului, ceea ce pun pariu k îi ridică prețu mult.

Nu merită să iei laptop pentru gaming, e chiar mai ieftin să iei PC de gaming și laptop de 2 lei.

| GolopențaAdrian explică (pentru anonim_4396):

Rabla e al tau si windows-ul e piratat ca daca era rabla nu mergeau jocuri mai noi ca Gta 5, Doom, etc

| Ssssmokin a răspuns:

Te trage mult in jos placa video. Cel mai probabil o sa iti mearga insa pe setari minime si nu te astepta la 1080p.

| GolopențaAdrian explică (pentru Ssssmokin):

Care joc?

| Sn4k3 a răspuns:

Probabil pe low.

| GolopențaAdrian explică (pentru Sn4k3):

Care din ele?

| Sn4k3 a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Biomutant si The Crew 2 o sa iti mearga pe low, celelalte doua posibil pe low sau deloc.

| GolopențaAdrian explică (pentru Sn4k3):

Deci is foarte pretentioase

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa iti mearga toate, dar pe setari mai mici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

A, stai, credeam că vroiai să-l cumperi acum. Scuze.

| Sn4k3 a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Scrie pe google: ''numele jocului'' system requirements si ai sa vezi cat iti trebuie sa ruleze.

| GolopențaAdrian explică (pentru anonim_4396):

Il am cumparat deja