| monsterghost2 a întrebat:

Multe salutari, gratios TPU! As vrea sa va intreb cum as putea sa imi creez si eu un joc pe facebook, sau mai multe.As avea acum cateva idei dar nu stiu cum laughing.Daca puteti va rog sa ma ajutati. Daca e vreun tutorial in romana video sau scris. Dau Funda+Vot!

3 răspunsuri:
| alexb123 a răspuns:

Daca nu stapanesti limbajele de programare cele mai utilizate (gen C++, Java etc.), nu are rost sa incerci, pentru ca, atunci cand faci un joc trebuie sa il faci cat se poate de eficient(adica sa il faci sa ruleze cum trebuie, unul care joaca acel joc poate sa aiba o racheta de PC, dar daca nu e optimizat jocul degeaba+ca pe langa asta trebuie sa fie eficientizat si din punct de vedere al memoriei utilizate).
Eu unul studiez la scoala Turbo Pascal( e un limbaj vechi de programare, dar e cred cel mai usor de inteles si de utilizat), daca chiar de pasioneaza te pot ajuta eu sa intelegi, da-mi mesaj si te voi ajuta eu. happy

| monsterghost2 explică (pentru alexb123):

Cum te pot contacta? happy?

| monsterghost2 explică (pentru alexb123):

As putea saiti dau id-ul meu de mes :sasuke_yasamari sau daca vb prin mail-uri sasuke_yasamari@yahoo.com. si as vrea sa iti raspund ca si mie imi place sa studiez aceasta lectie it! imi plac mult calculatoarele, asta insemnand ca nu numai jocurile si programele si toate.