| Bajki123 a întrebat:

My gamepad analog stick seems to register 75% up as all the way up, 75% right as all the way right and so on, and starts registering only from 25%.

Am un joystick (gamepad) la care orice stic atunci cand il misc doar 75% intr-o parte el inregistreaza ca fiind 100% in acea directie, dar mie inca imi ramane loc liber sa mai misc., si incepe sa miste doar de la vreo 10% sa zicem asa, la fel, la inceput am loc liber in care misc si nu face nimic, daca cineva stie cumva sa rezolv as aprecia foarte mult, multumesc.

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Daca ai soft la el il calibrezi prin soft. Daca nu probabil e uzat si nu prea mai ai ce sa faci.