| Roxana6277 a întrebat:

Nu imi merge bine internetul. Tot timpul se blocheaza si cand merge, merge foarte incet. Ce pot sa ii fac? De-abia l-am adus de la reparat dar merge la fel de greu sad Funda.

1 răspuns:
| DrugFree a răspuns:

Deci cred ca ai descarcat ceva in ultimul timp.
Imi poti spune ce?
S-ar putea sa fie un mic/mare virus.
Daca ai descarcat ceva dezarhivat (aplicatie.exe, respectiv un fisier executabil) de pe un site in care nu ai incredere s-ar putea sa ai vreun virus.
Aplicatiile arhivate(cele.rar) nu iti fac rau la computer decat daca le dezarhivezi.
Virusii, in special keyloggeri iti fac conexiunea la net mai grea.
Daca te intereseaza daca ai keylogger, langa ceas iti apare o mica tastatura.
Nu ai cum sa il stergi, doar daca instalezi windoswl.
De asemenea, poate e o problema cu conexiunea la net.