| MrFilip a întrebat:

deci, acum o luna mi-am dus laptopul la reparat ( avea hardul stricat ) i-am luat altu, si mi-a instalat acel om windows 7, acum. a trecut o luna si imi merge foarte greu, eu am internetul prin stic si trebuie mereu sa apas pe o iconita pentru a se activa, daca apas cum se deschide pc si imi apar toate iconitele mi se blocheaza, abia dupa ce se inegreste putin imagine ( adica sa il las 15 minute, cam asa fara sa fac nimic pe el dupa ce il pornesc ) atunci merge brici, dar. acum o luna mergea din prima, si va rog nu imi spuneti sa ma duc inapoi la reparat cu el pentru ca nu mi-a dat nici-o garantie si nu am chef sa dau alti bani cand. poate il pot repara singur, va rog ajutati-ma, dau funda + vot.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca raspuns cum sa-l defragmentezi, iti spun eu. start-all program -accessories-system tools-disk defragmenter. dai click pe "c" si apoi click pe defragment. Lasi sa-si faca treaba pana la 100%. Dar nu cred ca asta ar fi solutia la problema ta. Daca spui ca isi pierde din luminozitate cand il lasi fara sa faci nimic,cred ca ai probleme si la placa video sau cea de baza. deci,iti merge si foarte greu,o sa-ti las id meu de mess in mesaj privat, iti voi da un program care sa defragmenteze singur, sa curete de erori si altele, numai printr-un click. Sunt destule programe pentru asta, incercam?

7 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Depinde ce mai ai la el, cam aceeasi problema o am si eu la laptop daca fac update la windows 7 pentru pack 1.

| CinevaNou a răspuns:

In primul rand ai antivirus?
Ai dat defragment vreodata?
Daca tot porneste greu intra in msconfig si scoate din programele care pornesc odata cu calc.

| Danzell a răspuns:

Pai asta nu tine de harddisk.

vezi ca s-ar putea sa ai probleme cu placa video daca zici ca se innegreste ecranul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite si un link sa iti dai seama cam ce se intampa cu luminozitatea. Aici e la laptop dar e aceeas problema si la calculator. http://www.laptopulmeu.net/......-invertor/

| MrFilip explică:

Nu, ai inteles gresit, sti, cand lasi pcul sa mearga asa fara sa faci nimic pe el se face imaginea mai neagra, se vede pe el dar, isi ia din luminozitate

| anonim_4396 a răspuns (pentru MrFilip):

Aaa,daca nu faci nimic normal ca se innegreste,Asa face si la mine, e ca un economizator, cand esti idle adica nu faci nimic pe calc. se innegreste ecranul, asa si la mine si red ca la toti. Daca ai vazut vreun calculator care daca il lasi fara sa faca nimic nu se innegreste, a intrat la setari si la setat sa stea aprins mereu, dar crede-ma ca nu-i bine.Mersi de fundita, deci ce ai rezolvat, ce avea? Merge mai bine acum?

| MrFilip explică:

Am antivirus, cum adica sa il defragmentez? si cum intru unde zici tu?