| NoSens a întrebat:

Nu-mi funcționează webcam-ul. Ce program trebuie instalat pentru a merge ok?

Răspuns Câştigător
| SorinTudor a răspuns:

Ai doua solutii:
1 Cauti pe internet driver-ul camerei web dupa modelul acesteia
2. Daca folosesti Windows 7 acesta isi cauta singur driver-ul in momentul in care accesezi : START-> Devices and Printers si ti se va deschide o fereastra unde iti vor aparea toate dispozitivele baga-te in PC (monitor, webcam, mouse, tastatura..etc)respectiv impramanta/scaner (in cazul in care ai) si daca iti apare webul dai pe el click si search driver. Daca nu te descurci da-mi add pe mess/skype donwitzzle09

1 răspuns:
| DrakeN a răspuns:

Nu trebuie nici un program, iti trebuie asa numitul DRIVER...Depinde ce model este webcam-ul tau.Mai bine mergi la un specialist!