| goibas a întrebat:

Webcam-ul din lap- top merge citeva sec.(ledul albastru se aprinde) si se opreste.
am intrat in device manager si acolo zice ca webcam- ul functioneaza bine. oricum, i-am dat un update dar zice ca "cel mai bun driver software pentru device -ul meu este deja instalat"
nu stiu ce as mai putea face. poate ajuta cineva cu un sfat?

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Webcam-ul trebuie folosit prin softurile de socializare, gen Messenger, Skype si alte asemenea, pentru a vedea daca functioneaza corect. Nu e activ in permanenta cand laptopul sta deschis, de aceea poate ti se pare ca nu functioneaza corespunzator. Activeaza-l prin aplicatii care utilizeaza webcam, ca sa vezi daca sunt probleme sau nu. Un test simplu e prin Movie Maker, din Windows, daca e disponibil in sistemul tau.