| AlexMAV a întrebat:

O sa mearga bine Windows XP pe un procesor de 2. 4GHZ, rami de 2gb?
PS: Placa video e de 128 mb, incorporata.
Pana acum am avut Windows 7, dar am auzit ca XP merge mai bine la jocuri plus ca n-am nici placa video buna eu cred ca va merge super bine xp-ul. Voi ce ziceti. Cel mai bun raspuns are FUNDA

5 răspunsuri:
| OctaLoL a răspuns:

O sa-ti mearga bine XP, dar recomand sa-ti instalezi Windows 7.Suportul pentru XP s-a terminat de ceva timp si este mai vulnerabil ca sistem de operare.

| TheShaDou a răspuns:

O sa mearga rici daca nu merg unele jocuri cu rezolutia mare va trebuii sai pui rezolutia mica.Da Xp > 7 este mai bun ca 7 iti ia ceva.happy Sper sa te fii ajutat big grin

| AlexMAV explică (pentru TheShaDou):

Eu vreau sa imi mearga Cs-ul 1.6 si fifa 08. Atat big grin

| AlkataZ a răspuns:

Eu folosesc Xp de cand ma stiu, nu sunt de acord cu celelalte sisteme de operare gen Vista sau 8... astea nu sunt create pentru Game si nu au nici cea mai mica legatura cu Jocurile... Windows 7 pe un pc ca al tau nu e recxomandat pentru ca il solicita prea tare si risti sa il faci scrum.