| PappZsoltAndras a întrebat:

Oare ce placa video ar trebui să cumpăr pentru CS:GO? Am un amd a8-6600k

2 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

In primul rand cate fps-uri ai cu placa integrata?
Nu de alta da cs go-ul se bazeaza mult pe procesor si mai mult de 150 fps-uri n-ai sa scoti indiferent de ce placa video vei pune, deci sa nu te astepti la 200-300fps-uri.
Poti bine mersi sa pui si un gtx 750 ti ca e mai mult decat suficient, cu un i5 placa aia duce lejer cs-ul cu 200-300fps-uri cu setarile potrivite.

| CM7YRE a răspuns:

Ce buget ai? Nou nouta sau sh? Ce sursa, si ce placa de baza?