| WarMan a întrebat:

Ce placa video mi-ar trebui ca sa duc jocurile noi aparute la high/ultra pe un procesor amd a8-6600k si 6 gb ram ddr3?

3 răspunsuri:
| TechGuyTpu a răspuns:

Gtx970.Dar chiar si asa procesor e slab rau.

| Mafiotu007 a răspuns:

Procesorul nu e prea bun ca sa iti duca chiar orice joc pe high sau ultra.Trebuie sa iti iei un i5 sau i7 si o placa video gtx 960/970 si sa iti pui pe 8 gb ram si sa schimbi si carcasa ca sa iti poata intra tot, mai bine iti iei un pc cu totul.Succes!

| sebibondu a răspuns:

Eu zic un Nvidia GeForce GTX 980, sau daca nu ai ce face cu banii un Nvidia GeForce GTX Titan X de 12 gb