| alex200831 a întrebat:

Ok,TPU,am sa fiu rapid! Deci aveam inainte in pc un pentium dual core e2500 si un HD4650, si rulam jocurile ok,n-aveam nicio problema, ca exemplu : Duceam FIFA 14 la high,care acum imi sacadeaza groaznic laughing) Tin sa mentionez ca am schimbat tot, adica acum am ca specificatii un Intel Core 2 duo si un R7 240,4GB ram (memorie pe care o aveam si inainte) si am schimbat si placa de baza, un Asus p5kpl-am epu, iar inainte aveam un msi ms7366..si ceea ce este cel mai urat este ca acum jocurile imi sacadeaza la rezolutie maxima,un prieten spune ca sursa ar fi de vina.ce trebuie sa fac? Sau pun vechiul procesor inapoi, cu toate ca nu cred.

8 răspunsuri:
| Hitback a răspuns:

Putin probabil sa fie sursa. Nu ai bagat tu driverele cele mai noi. E un program driver booster iobit. Il gasesti cu licenta. Iti face update la cele mai noi drivere.
Sper sa mearga.

| alex200831 explică (pentru Hitback):

Vorbesti despre cel care mi-l da la programul Advanced System Care?

| Hitback a răspuns (pentru alex200831):

Exact.

| alex200831 explică (pentru Hitback):

Ciudat,dar am instalat chiar tot chiar cu driver booster iobit...totusi procesorul e la mana a doua, sa fie asta? Si placa de baza la fel.

| Hitback a răspuns (pentru alex200831):

Nu cred ca are vreo legatura. Schimba placa video cu cea veche. Vezi cum merge.

| alex200831 explică (pentru Hitback):

N-o mai am, cred ca de vina e procesorul, posibil sa fie blocat.dar e complet aiurea, aia era placa video de tip DDR2, si asta DDR5.thinking

| Hitback a răspuns (pentru alex200831):

Nu inteleg care ar fi problema. Nu cumva ti-ai tras un full hd intre timp?

| alex200831 explică (pentru Hitback):

Nu. happy