| swampy a întrebat:

As vrea sa-mi schimb ceva la pc am urmatoarele video nvidia 8500 gt 512 3gb ram procesor intel dual core e2180 2.00 ghz

cemi sugerati sa schimb sa-mi mearga jocurile mai bine placa video cu una Placa video Asus, Tehnologie GDDR3 128-biti, Memorie 1024 MB, Interfata PCI Express x16 Frecventa procesor 550 MHz Rezolutie maxima 2560 x 1600, Tehnologii suportate DirectX 10.1 / OpenGL 3.1 Conexiuni analogice VGA, Conexiuni digitale HDMI / DVI mai multe detalii

sau procesoru cu Pentium Dual Core E6500 2.93 GHz, bus 1066, s.775, 2MB, BOX

care schimbare din astea credeti ca o sa imi imbunatateasca performantele in jocuri.

4 răspunsuri:
| CapitanuSemafor a răspuns:

Procesorul trebuie schimbat neaparat, asta e prima ta grija cand iti imbunatatesti PCul. E bun ce ti-ai ales si ca placa video iti recomand Gigabyte GeForce GTS 250, este o placa buna, nu suporta decat DirectX 10, cei drept, dar daca nu suferi dupa Dx 11 eu tio recomandwinking

| m5789932 a răspuns:

Pai nici una nici alta nu va aduce o imbunatatire majora! Vei face degeaba, aceasta schimbare. Mai bine ti-ai lua o placa de sunet, sau un sistem 5. 1. Macar sa asculti muzica, asa cum trebuie. Ca sa simti diferenta va trebui sa schimbi intregul PC.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai depinde... depinde de timp. primul sau al doilea. eu spun al doilea. pentru ca are shimbare de 7xP. s'''d! am si eu un dinasta si ma joc la,,''mario'',, e tarebig grin

| CatalinCata a răspuns:

Procesorul este bun, ti-ar trebui o placa video de 1GB de preferinta NVIDIA, depinde acum si ce fel de joc vrei sa-ti mearga, ca daca este vreunul de peste 8GB trebuie sa schimbi si procesorul.