| ruby69 a întrebat:

Parere : ca sa mi imbunatatesc pc ul ce sa mi cumpar? placa video sau procesor. Astea sunt ale mele :

CPU :Intel(R) Celeron(R) CPU G530 @ 2. 40GHz x 2 ‎(2. 40Ghz)‎

GPU :Intel(R) HD Graphics Family ‎(PS4.0/VS4.0)‎

2 răspunsuri:
| Hasss a răspuns:

Pentru a te putea ajuta cu o configuratie personalizata, te rog raspunde cu atentie la urmatoarele întrebari.
E suficient sa postezi o singura data raspunsurile. Daca esti user nou, mesajele tale ramân în moderare pâna sunt aprobate de un moderator.

1. Care este bugetul maxim în care vrei sa te încadrezi?

2. Când intentionezi sa faci achizitia?

3. Configuratia trebuie sa aiba monitor inclus?
- Daca nu, ce rezolutie maxima are monitorul pe care-l detii?
- Daca ai un monitor mic, intentionezi sa-l schimbi în viitor cu ceva mai mare (Full HD sau peste)?

4. La ce vrei sa folosesti sistemul? Daca lucrezi în special cu programe specifice de editare foto/video sau profesionale, te rog spune-ne cum se numesc.

5. Vrei sa faci overclocking sau nu te pasioneaza?
Daca nu stii ce-i aia overclocking, cel mai probabil nu vrei sa faci

6. E necesar sa fie un sistem silentios sau nu este relevant?

7. Detii alte componente pe care ai vrea sa le folosesti cu acest sistem? Daca da, spune-ne câte ceva despre fiecare, ce model sunt, ce tip, etc.

8. Ai nevoie si de periferice (tastatura, mouse, mousepad, boxe, casti)?

| NopeCheers a răspuns:

Pai ai putea sa cumperi niste rami mai multi gen cam 8-12 rami, si un procesor Intel i 3 sau i 5.