| Ssssmokin a întrebat:

Salut, stiti ce tip de placa video am? Mie imi arata Intel HD Graphics Family si nu stiu la ce categorie se incadreaza(Intel hd graphics 2000, 4000,sandy bridge...).
Iar la procesor imi arata Intel Celeron G530 2.4Ghz (2CPUs), asta inseamna ca am 2 procesoare?

5 răspunsuri:
| RaduTN a răspuns:

Nu ai doua procesoare, procesorul tau are doua nuclee. Si ca sa vezi mai indetaliat ce placa video ai instaleaza Cpuz sau Everest.

| KLiNK a răspuns:

Nu, la procesor nu ai doua. Ai doua nuclee nu doua procesoare. Deci procesorul tau e dual core. La placa video nu stiu ce sa zic. Daca stii zi-mi modelul calculatorului si poate te ajut.

| vidii a răspuns:

Ai un procesor dual core cu grafica integrata, Intel hd 2000 ...nu e asa mare filozofie

| NicolasAlx a răspuns:

Da. la procesor. la placa video oricum e integrata, nu stiu la ce iti trebiue dar bagi dx diag si afli. daca nu afli asa, iei cpuz si vezi cu exactitate.

| LeonardTedy a răspuns:

Pentru placa video tastezi run in start, iar apoi, in caseta run "desk.cpl" si ok. O sa iti apara niste detalii despre monitor si, undeva pe acolo dai click pe Advanced Settings. Gasesti acolo modelul intreg de placa videowinking