| ovidiu8msn a întrebat:

PC-ul ruleaza restul jocurilor fara probleme. Insa la unul, parca il uraste. Mi se tot blocheaza. Mai canta winampul putin, dupa care se opreste si el.
Virusi nu am gasit, jocul este original, am mult este cerintele recomandate, Partea tehnica este OK.
Joc: Age of Empires II.
Mi se blocheaza si in Safe-mode. Eeranul ingheata si nu mai raspunde la comenzi. Ce as putea sa fac?
Ma gandesc ca poate ar trebui sa fac un upgrate la vreun driver.
PC: MB GIGABYTE A55M-S2V FM1
AMD LIANO A6 x4 3650 2. 6GHz 4MB
HDD WD 500GB RX 64MB SATA3 GREEN
Placa video: AMD RADEON HD6530D
DVDRW LG GH22NS70 SATA II BLACK
DDR III 2GB/1333 KINGSTON

Răspuns Câştigător
| Andrei4Lol a răspuns:

Atunci cred ca este din cauza jocului..este prea vechi pentru pc-ul tau.

5 răspunsuri:
| Andrei4Lol a răspuns:

Poate fii din cauza windowsului presupunand ca ai windows 7.
Daca da incearca sa dai click dreapta pe shortcut -> Properties -> Compatibility bifezi run this program in compatibility mode for si selectezi Windows XP sp 3. sau jocul este prea vechi pentru pc-ul tau si ia crash ori nu a fost bine configurat(daca l-ai luat piratat).

| ovidiu8msn explică (pentru Andrei4Lol):

Jocul este cumparat acum 1 luna. Am pus compatiblitate, am setat si sa ruleze,, as administrator''. Nu am avut mare succes.

| ovidiu8msn explică (pentru Andrei4Lol):

AI dreptate. Am gasit din mai multe surse acelasi raspuns. Nu am crezut ca este posibil asa ceva.

| Andrei4Lol a răspuns (pentru ovidiu8msn):

Ma bucur ca team putut ajutabig grin.

| Andrei4Lol a răspuns (pentru ovidiu8msn):

Am uitat sa zic.Nu stiu daca stii dar sa anuntat un remake la jocul AoE 2 in varianta HD ..sar putea sa iasa pe piata anul asta.

| Andrei4Lol a răspuns (pentru ovidiu8msn):

Atunci cred ca este din cauza jocului..este prea vechi pentru pc-ul tau.