| Nightcore4Team a întrebat:

Pe metin2RO am fms + 4 cu 30 pm si am 7.1 kk ce sa fac mai bine cu bless sau la fierar?

Răspuns Câştigător
| Mihail2020 a răspuns:

Cu blees Normal.
Sansele la +5=55% si sansa de nereusita este de 45%.
Si nu se stie daca la fierar (poti chiar sa esueze).
Astea sunt sansele la Fierarul din centru.
+1=91%
+2=82%
+3=73%
+4=64%
+5=55%
+6=46%
+7=37%
+8=28%
+9=7%
Iar la fierarul de la bresla sunt.
+1=101%
+2=92%
+3=83%
+4=74%
+5=65%
+6=56%
+7=47%
+8=38%
+9=17%
Deci nu decizi daca dai cu bless sau la fierar.
Eu iti urez succes la Fms ala.

| Nightcore4Team explică (pentru Mihail2020):

Da odata am avut sabie leu de sura de 75 si mi-a esuat la + 1 laughing

4 răspunsuri:
| Mihail2020 a răspuns:

Cateodata poate reusi alte ori esueaza la mine a esuat sirius +2 cu pietre +4 si avea set PVP.
Deci cateodata esueaza este mai bun cel de la bresla decat cel din oras are sansa mai mare si poate sa reuseasca.

| OoOAlexandruOoO a răspuns:

Cu bless rolling on the floor daca vrei incearca si la fierar da nu cred ca o sa iti reuseasca laughing

| MasterStefan a răspuns:

Si eu am avut la fel.L-am pus la fierar și poc la +6 am rămas fără el.Ori cu bless ori îl vinzi. happy