| anonim_4396 a întrebat:

Pe scurt, am nevoie de Net Framework 2. 0 pentru a rula un alt program.Problema e ca imi apare urmatoarea eroare :

Cannot connect to the database - please check the database.

Setup cannot continue.

Dau frumos click pe exit (singura optiune existenta) si imi apare din nou aceea eroare si mai jos ``Save log file``. Aleg locul unde vreau sa`mi fie salvat fisierul, precum si numele acestuia, ma anunta ca i`au adaugat extensia log si`mi tot ce apare este un fisier text cu acelasi mesaj :

Cannot connect to the database - please check the database.

Setup cannot continue.

Cum framework`ul nu`mi apare in Control Panel in categoria `programe instalate` banuiesc ca nu e instalat cum trebuie.

Stiu ca s`ar putea sa fiu mai blonda decat prevede legea, dar totusi ma lumineaza cineva?

Răspuns Câştigător
| Borderline a răspuns:

Trebuie neaparat Net Framework 2. 0? Încearcă Net Framework 4. 0 eu îl am și nu am avut probleme la instalare.