| amazonul11 a întrebat:

Pe steam exista family sharing. Daca cineva îmi da mie share am voie sa mă joc jocurile lui pana când intră el in joc dar daca da share la 2 conturi si el se delogheaza aceia 2 care au primit share au voie sa se joace in acelasi timp?

6 răspunsuri:
| RoB3R1 a răspuns:

Nu, nu au voie, iti zic din experienta am incercat asta cu un prieten al meu

| RoB3R1 a răspuns:

Nu nu merge iti spun din propria experienta

| amazonul11 explică (pentru RoB3R1):

Dar ce iti zice, atunci cand intra ownerul zice ca ai 5 min sa iesi din joc dar daca intra altul care a primit share ce zice?

| RoB3R1 a răspuns (pentru amazonul11):

Daca persoana cealalta e in joc iti zice sa faci cerere la owner iar daca ownerul iti accepta cererea tu vei intra in joc iar pe el il va scoate

| amazonul11 explică (pentru RoB3R1):

Si daca ownerul nu este online?

| RoB3R1 a răspuns:

Dacă owner ul nu e online tot nu va puteți juca înțelege cică este o metoda dacă tu te dai off-line intri în joc apoi te bagi iar online dar dacă ești pe off-line nu merge sa intri în jocuri sheruite