| denisTiky a întrebat:

Am o mica intrebare pentru cei ce se pricep in steam. Pot sa joc The Crew 2 daca am family sharing de la un alt cont de steam? Adica am un prieten care si l-a cumparat si a facut family sharing, adica pot sa ma joc jocurile lui insa nu stiu cum exact pentru ca momentan am incercat tot prin family sharing sa joc pubg si cand intram in el zicea ca nu se poate conecta la nu stiu ce cont de family sharing, sau ceva de genul. Si eram curios daca the crew 2 ma pot juca prin aceasta metoda, ca sa nu stau sa il descarc aiurea si dupa sa nu mearga. Mersi, funda!

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Pentru ca nu te lasa Ubi. Sunt unele jocuri care nu pot fi ''impartite'' iar cel care publica jocul decide daca permite acest lucru sau nu. Cand ti-ai facut contul pe ubisoft ai fost invitat sa il cumperilaughing

2 răspunsuri:
| tavi2111 a răspuns:

Ar trebui să te poți juca dar să nu vă jucați amândoi deodată pe steam dacă Îți dă family sharing

| denisTiky explică (pentru tavi2111):

Tocmai l-am descarcat, am intrat in el si m-a pus sa imi fac cont pe ubisoft, mi-am facut si dupa nu s-a intamplat nimic, m-a bagat ca intr-un fel de marketplace pe ubisoft unde erau diferite jocuri, am mers pe steam si am dat play la joc si am crezut ca va merge dar nu se intampla nimic. Scrie acolo la prieteni cum ca eu m-as juca dar nu se intampla nimic

| Wr3nch a răspuns (pentru denisTiky):

Pentru ca nu te lasa Ubi. Sunt unele jocuri care nu pot fi ''impartite'' iar cel care publica jocul decide daca permite acest lucru sau nu. Cand ti-ai facut contul pe ubisoft ai fost invitat sa il cumperilaughing