| anonim_4396 a întrebat:

Pe un Televizor LED VORTEX V32CK600, HD pot sa conectez un Ps4 sa ma joc? Si daca am fortnite cumpărat mai trebuie să plătesc sa ma joc?

31 răspunsuri:
| JicaContra a răspuns:

In teorie merge, in practica poti sa te duci la magazin si sa ii rogi sa iti bage un PS4 in el sa vezi daca merge
NU stiu PS4, insa am un TV vechi, antic si prapadit, Orion, cu intrare HDMI si merge binemercic un receptor digital HD de la gigi si pot sa vad binemercic, canalele de HD, cu toate ca, cica, ca nu ar suporta rezolutie HD, dar din cate vad eu chiar merge

| anonim_4396 explică (pentru JicaContra):

Bine,mulțumesc!winking

| aumih16 a răspuns:

Eu zic spun ca merge! incearca! mai ales ca asta-i tehnologie!

| anonim_4396 explică (pentru aumih16):

Vreau sa cumpăr Ps4 dar sa stiu ca merge sa nu il cumpăr degeaba

| anonim_4396 explică (pentru aumih16):

Sa se conecteze la Tv

| aumih16 a răspuns (pentru anonim_4396):

Apoi vezi si tu! intereseaza-te!

| aumih16 a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci intereseaza-te! eu zic spun ca e marfa buna!

| anonim_4396 explică (pentru aumih16):

Posibil,ce sa zichee hee
Unde sa ma interesez?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Greu o fi sa citesti niste specificatii... PlayStation 4 se conecteaza la TV prin HDMI. TV-ul mentionat de tine are 3 HDMI-uri. In concluzie... ia ghici? happy

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Păi se conectează sa inteleg? happy
Vreau să îl fac cadou cuiva, si sa ma asigur ca totul va fi okhee hee

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Si daca cu cumpăr pe lângă Ps un joc, nu trebuie sa plătești lunar, nu? Adică sa ma joc jocul

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Eu nu prea stiu de astea laughing

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Bingo, ai inteles. Cam greu, dar mai bine mai tirziu decat deloc.
Depinde de joc, la unele ai taxe lunare, la altele nu.
Nimeni nu se naste invatat. Nu stii, inveti.winking

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Dacă cumpăr joc Gta V, trebuie sa plătesc lunar sa ma joc online? Daca am cumparat jocul.

| Wr3nch a răspuns (pentru anonim_4396):

Fortnite nu trebuie cumparat lol, il poti descarca si juca gratis pe PS4. Tot ce primesti in cutia care se vide e un cod pentru niste skinuri.

| anonim_4396 explică (pentru Wr3nch):

Dar eu cumpăr Ps4 simplu, fără fortnite inclus în pachet, ala Am zis sa il cumpăr separat aduca Cd/Dvd sau cum e laughing nu prea stiu de astea
Si daca cumpăr Gta V, de pe eMAG ..Trebuie să mai plătesc să joc online Gta daca am cumparat jocul?

| Wr3nch a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu merita sa dai bani pe Fortnite la cutie dupa mine, skinul ala arata naspa. Pentru GTA Online iti trebuie PlayStation Plus, la care iti faci abonament lunar si platesti cu cardul.

| anonim_4396 explică (pentru Wr3nch):

Asa e nașpa sa mai plătesc abonament daca am cumparat Dvd joc

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

GTA V a fost gratis mai zilele trecute pe Epic Games store. Pentru PC, desigur. Pe PS 4 ai War Thunder moca, care e un joc extraordinar.

| Wr3nch a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai tu platesti ca sa ai acces la modul online, ca serverele nu se tin gratislaughing Plus ca primesti doua jocuri gratis in fiecare luna.

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Si daca am Ps4 si ma conectez pe Tv am jocul ala free?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Poti sa te conectezi la TV, frigider, tableta, proiector, ce vrei tu. Jocul ala e fre pe toate platformele. Poti sa cumperi diverse tancuri/avioane sau timp premium ca sa progresezi mai repede, dar e foarte distractiv si fara premium, atita vreme cit nu vrei sa ajungi sa zbori cu avioane supersonice dupa doua ore de jucat. Eu il joc de niste ani buni si pot sa iti zic ca in marea parte a timpului cel mai distractiv e sa joc cu tancuri/avioane/vapoare la care ajungi dupa maxim 10-15 ore de jucat.winking

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Mi-l da free cand imi cumpar un Ps? Si e ca un fel de Gta?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Gta V e o mizerie sinistra. https://warthunder.com/en

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Mie imi place laughing Si fratelui meu, si de asta m-am gândit să îi cu cumpăr asa ceva

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Pina pui mina pe ceva mai bun, iti place sa maninci si mcd. Daca tot ce ai ascultat sunt manele si bumtzi-bumtzi de doi lei ce se promoveaza pe YT, nu ma astept sa iti placa Soen sau Trans Siberian Orchestra. Trebuie sa te gindesti un pic si la cam ce inveti dintr-un joc. Pe mine War Thunder m-a provocat sa studiez o gramada de chestii care tin de istorie, pe linga tehnica militara scoasa din context.

| OttoVonAegyssus a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe când "Fortnite" este gratuit, se poate descărca gratuit de pe magazinul PlayStation și se poate juca făra a avea nevoie de un abonament de PS Plus, la "GTA V", povestea o poți juca fără abonament, pe când dacă vrei să joci " GTA Online", lucrurile stau alfel, vei avea nevoie de un abonament PS Plus.

| OttoVonAegyssus a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, dacă joci poveste, nu trebuie, abonamentul PS Plus este pentru partea online, în plus la acest abonament primești în fiecare lună câte 2 jocuri cadou, valabile atâta timp cât ești abonată PS Plus, după care rămân în cont dar nu le vei mai putea accesa.

| OttoVonAegyssus a răspuns (pentru anonim_4396):

Trebuie să câștige și Sony ceva... Nu te-ai întrebat oare de ce consolele costă așa de puțin? Ia caută pe internet și vezi ce profit au scos de pe urma consolelor și apoi caută să vezi profitul scos din urma vânzărilor de abonamente. Mai cumpără unii puști copaci cartonașe cu bani pentru jocuri, da, acelea te întrebi de ce le vând, dar abonamentele deși nu pare corect, îi înteleg. Și după cum am mai scris, abonamentul PS Plus este pentru partea de online, Fortnite și alte ******* gratuite pentru puștii care stau în pivniță la mă-sa și nu au altceva de făcut cu viața lor.

| OttoVonAegyssus a răspuns (pentru anonim_4396):

Joacă fată "GTA Online", eu am jucat aproximativ 1700 de ore, da, ce este adevărat, cu timpul a devenit un mare ***** dar pentru un începător are sute de misiuni și alte nebunii pe care le poți juca singură sau cu alți players, ai pe puțin 150 - 200 de ore de jucat, asta dacă te limitezi la misiunile principale și alte *****, plus 7 heist-uri pe puțin 50 de ore, ai ce face, nu îți face probleme. Sau joacă "FORTNITE".

| OttoVonAegyssus a răspuns:

Da, poți, fără probleme, televizorul are 3x HDMI, jocul este cumpărat, de jucat online joci gratuit, nu ai nevoie de abonament PS Plus, doar să achiziționezi consola.

* Îți recomand un PS4 PRO, diverența față de un PS4 Slim este uriașă, nici să nu îți treacă prin cap să dai banii pe un PS4 FAT, Doamne Ferește și Măicuța Domnului...