| Ionut7743 a întrebat:

Pentru cei care folosesc steam au auzit de "mobile autentification".
Eu am vreo 3 conturi (unu cu cs, unul cu simulatoare și unu de la fratele meu ) și vreau sa primesc cod la fiecatel cont.
Știu ca pe pc exista o aplicație care iti simulează telefoane și poți sa Îți pui cod la fiecare cont. Dar dacă nu ai acces la acel pc nu ai cum sa primești codul.
Vreau sa știu dacă exista o aplicație și pentru telefon.
Sper ca am explicat bine și ca se înțelege la ce mă refer.

3 răspunsuri:
| AlecuAlex a răspuns:

Da te deconectezi si intri pe cont pe telefon e inutil + ca daca ai mai multe steam pe acelasi numar s-ar putea sa iei si vac baga unu pe telefon unu pe pc si unu pe email(cel cu care nu faci trade sau il folosesti prea des)

| potatodespotatonr12345 a răspuns:

Am inteles in mare ce vrei sa zici dar tot nu am inteles la ce vrei sa te referi
Este o aplicatie pe telefon se numeste stem dar codul ala de autentificare se mumeste steam guard.
Si ca sa ai la fiecare cont trebuie sa te decomectezi de pe telefon de fiecare data cand te loghezi pe alt cont!

| Ionut7743 explică (pentru potatodespotatonr12345):

Întrebăm dacă exista o aplicație care sa simuleze și sa poți avea în ea mai multe conturi. Pentru ca pe pc exista așa ceva.