| FCBayernMunchen a întrebat:

Pentru cei care joaca League of Legend as vrea sa stiu daca merita sa mi-l cumpar pe Zed sau sa mi-l cumpar pe Darius...

Răspuns Câştigător
| razboinicii20 a răspuns:

Salut, sa stii ca amandoi sunt buni, insa depinde de tine. Daca esti incepator mai bine l-ai cumpara pe Darius caci e mai usor de folosit, insa nu fa greseala pe care multi incepatori o fac, nu cumpara multe iteme de AD caci lui nu ii trebuie foarte mult( ajunge o hydra si un frozen mallet, si daca inamicii tai sunt pe armour ia-ti si un black clever maxim) iar in rest cumpara-i iteme de tank ( tank nu inseamna numai health).
Insa daca esti un jucator mai experimentat Zed este un campion bun pentru tine insa Zed este deficil de manevrat caci are dileme HP-ului foarte mic si in teamfighturi moare repede, insa daca joci bine nu o sa fie asa. Zed are foarte multe combouri poti sa ii combini abilitatile in functie de inamic insa trebuie sa descoperi intai toate combourile.
In concluzie eu cred ca Darius este alegerea favorabila caci poti invata sa joci cu el intr-un timp relativ scurt, pe cand la Zed ai nevoie de foarte mult timp sa iti dai seama de toate lucruril e care le poate face, spre exemplu am un prieten care incerca sa faca performante cu Zed el joaca cu zed de un an si tot mai invata ceva nou cateodata... Good luck and... See you on the fields of justice! big grin (asta e parerea mea eu sunt in platinum 2 daca cunosti pe cineva care este in gold+ sa stii ca o sa iti dea cam acelasi raspuns)

| FCBayernMunchen explică (pentru razboinicii20):

Cred ca mil iau pe Zed vreau sa invat sa joc cu el ca am destui campioni foarte usori (trynda, xin, pante...) vreau sa invat si cu un campion mai dificil, mersi pentru raspuns.

1 răspuns: